Directorate türkçesi Directorate nedir

Directorate ingilizcede ne demek, Directorate nerede nasıl kullanılır?

Directorate of the national lottery : Milli piyango müdürlüğü.

Bank directorate : Bir bankanın müdürleri grubu. Banka müdürlüğü. Banka faaliyetlerini yöneten ve denetleyen organ.

General directorate : Genel müdürlük. Umum müdürlük.

Directorates : İdarecilik. Yöneticilik. Müdürlük. Direktörlük. Yönetim kurulu. Müdürler kurulu.

Director cameraman : Yönetmenlik ile alıcı yönetmenliğini bir arada yürüten sinemacı. Yönetmen-alıcı yönetmeni. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır.

Director of public instruction : İl milli eğitim örgütünün başı olan, bu yetkiyle il sınırları içindeki bütün eğitim ve öğretim çalışmalarını düzenleyen, denetleyen kimse. Milli eğitim yönetmeni.

Director of primary education : Bir ilçede bulunan ilkokullar ile köy okullarının yönetimle ilgili işlerine bakan ve aynı zamanda bir ilkokulun yönetmenliğini de yapan yönetici. İlköğretim yönetmeni.

Director of productions : Bir tiyatronun sanat işlerindeki baş yürütücüsü. tiyatronun sanat etkinliklerini düzenlemede söz sahibi olan baş kişi sanat alanında sorumluluk ondadır ve bağımsız olarak karar verir. oyuncuların sözleşmelerinde ve yönetmenin seçiminde onun onayı zorunludur. Sanat yöneticisi.

 

Director of photography : Alıcı devinimlerinin düzenlenmesinden, görünçlüğün aydınlatılmasından, görüntülerin yönetmenin isteklerine uygun biçimde sağlanmasından, alıcı takımının denetiminden sorumlu kimse. Fotoğraf yönetmeni. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Görüntü yönetmeni.

Director of public prosecutions : Cumhuriyet savcısı. Başsavcı. Savcılık.

İngilizce Directorate Türkçe anlamı, Directorate eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Directorate ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Curatorship : Kayyımlık. Vasilik. Vesayet. Velilik. Velayet.

Directorship : İdare. Yönetim. Müdürlük makamı. Amirlik.

Directorships : Yönetim. Müdürlük makamı. Amirlik. İdare.

Board of managers : İdare heyeti.

Foundation : Tesis. Tesis etme. Döşek. Vakıf. Kurma. Fondöten. Alt yapı. Yapma. Temel.

Institutions : Tesis. Tesis etme. Kurum binası. Kurumlar. Kurum. Yerleşmiş uygulama. Atama. Kurma. Hapishane.

Founding : Döküm. Tesis etme. Kurma. Tesis. Düzme. Başlatma. Kurucu.

Superintended : Bakmak. Yönetmek. Kontrol etmek. Şef. Yönetim. Denetlemek. Yönetme. Nezaret etmek. İdare etmek.

Directorate synonyms : staggered board of directors, board of manager, chieftainsy, control board, board, managements, institute, councils, corporation, administration, administrations, management board, leaderships, board of management, council, enterprise, principalship, presidencies, leadership, being set up, bodies, secretariat, board of directors, administrative council, secretariate, wardenship, mastership, superintends, secretariats, directions, administrative body, chairship, chieftaincy.

Directorate ingilizce tanımı, definition of Directorate

Directorate kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : Also, a body of directors taken jointly. The office of director.