Double 16 mm türkçesi Double 16 mm nedir

  • İşlemelik ve basımda kullanılan, 16 mm'lik filmlerdeki çeşitten delikleri olan bir film çeşidi. (çok sayıda eşlem çıkarmakta kullanılan çift 16, işleme ve basımdan sonra uzunlamasına ortadan ikiye kesilince 16 mm'lik iki eşlem elde edilir).
  • Çift 16.
  • Sinema, televizyon alanlarında kullanılır.

Double 16 mm ingilizcede ne demek, Double 16 mm nerede nasıl kullanılır?

Double : İki kat. Bilgisayar, sinema, televizyon alanlarında kullanılır. İki misli yapmak. Duble. Çift. İki misli. Bir filmin çevrilmesi sırasında bir oyuncunun bazı görünçlüklerdeki oyununu başkasına oynatmak. bunu yapan kimsenin eylemi. İki kişilik. Dublör. İkili.

Mm : Dd. Aa. Milimetre.

Double 16 mm film : Çift 16. İşlemelik ve basımda kullanılan, 16 mm'lik filmlerdeki çeşitten delikleri olan bir film çeşidi. (çok sayıda eşlem çıkarmakta kullanılan çift 16, işleme ve basımdan sonra uzunlamasına ortadan ikiye kesilince 16 mm'lik iki eşlem elde edilir). Sinema, televizyon alanlarında kullanılır.

Double run 16 mm : İşlemelik ve basımda kullanılan, 16 mm'lik filmlerdeki çeşitten delikleri olan bir film çeşidi. (çok sayıda eşlem çıkarmakta kullanılan çift 16, işleme ve basımdan sonra uzunlamasına ortadan ikiye kesilince 16 mm'lik iki eşlem elde edilir). Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Çift 16.

 

İngilizce Double 16 mm Türkçe anlamı, Double 16 mm eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Double 16 mm ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Double 16 mm synonyms : double 16 mm film, double run 16 mm.