Double 16 mm film türkçesi Double 16 mm film nedir

  • İşlemelik ve basımda kullanılan, 16 mm'lik filmlerdeki çeşitten delikleri olan bir film çeşidi. (çok sayıda eşlem çıkarmakta kullanılan çift 16, işleme ve basımdan sonra uzunlamasına ortadan ikiye kesilince 16 mm'lik iki eşlem elde edilir).
  • Sinema, televizyon alanlarında kullanılır.
  • Çift 16.

Double 16 mm film ingilizcede ne demek, Double 16 mm film nerede nasıl kullanılır?

Double : İkiye katlamak. Duble. Dublör. İki kişilik. İki misli yapmak. Çifte. İki kat. Bir filmin çevrilmesi sırasında bir oyuncunun bazı görünçlüklerdeki oyununu başkasına oynatmak. bunu yapan kimsenin eylemi. İkişerli. İkili.

Mm : Aa. Milimetre. Dd.

Film : Filme almak. Filme çekmek. Boş film. İnce tabaka. Yaygı. Çevirmek. Zar. Filmleştirmek. Alıcıda ya da basım aygıtında kullanılmamış, duyarkatı ışıkla etkilenmemiş film. Film yapmak.

Double 16 mm : Çift 16. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. İşlemelik ve basımda kullanılan, 16 mm'lik filmlerdeki çeşitten delikleri olan bir film çeşidi. (çok sayıda eşlem çıkarmakta kullanılan çift 16, işleme ve basımdan sonra uzunlamasına ortadan ikiye kesilince 16 mm'lik iki eşlem elde edilir).

Double 8 mm film : Çift 8. 8 mm'lik bir film çeşidi. (bu film, iki 8 mm'lik filmin 16 mm'lik film biçiminde yapılmışıdır; fakat delik aralıkları olağan 8 mm'lik filmdeki gibidir. alıcıda önce bir yarısı kullanılır, makaranın yeri değiştirilerek ikinci yarıya geçilir. bu 16 mm'lik film işlemelikte işlendikten sonra uzunlamasına ortadan ikiye kesilir ve 8 mm'lik tek kuşak elde edilir). Sinema, televizyon alanlarında kullanılır.

 

İngilizce Double 16 mm film Türkçe anlamı, Double 16 mm film eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Double 16 mm film ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Double 16 mm film synonyms : double 16 mm, double run 16 mm.