Double türkçesi Double nedir

 • Dublör.
 • [#iki İkili].
 • Yedeklemek.
 • İki misli.
 • Duble.
 • İkiye katlamak.
 • Bir filmin çevrilmesi sırasında bir oyuncunun bazı görünçlüklerdeki oyununu başkasına oynatmak. bunu yapan kimsenin eylemi.
 • İki misli yapmak.
 • Bilgisayar, sinema, televizyon alanlarında kullanılır.
 • Çifte.
 • İki kişilik.
 • Çift.
 • İki kat.
 • İkişerli.

Double ile ilgili cümleler

English: Ali earns double my salary.
Turkish: Ali maaşımın iki katını kazanıyor.

English: Charon is considered to be a satellite of the (dwarf) planet Pluto. However, because its diameter is more than half as large as that of Pluto itself, it can be considered an equal partner; and Pluto and Charon can be considered a double planet.
Turkish: Charon gezegen Pluto'nun bir uydusu olarak kabul edilmektedir. Ancak onun çapı Pluto'nun yarı çapından daha büyük olduğu için o, eşit bir ortak olarak kabul edilmektedir; ve Pluto ve Charon bir çift gezegen olarak kabul edilmektedir.

English: Ali ate a double cheeseburger.
Turkish: Ali duble bir çizburger yedi.

English: Ali had to do a double shift.
Turkish: Ali çift vardiya yapmak zorundaydı.

English: He earns double my salary.
Turkish: O, maaşımın iki katını kazanır.

Double ingilizcede ne demek, Double nerede nasıl kullanılır?

Double 16 mm : Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. İşlemelik ve basımda kullanılan, 16 mm'lik filmlerdeki çeşitten delikleri olan bir film çeşidi. (çok sayıda eşlem çıkarmakta kullanılan çift 16, işleme ve basımdan sonra uzunlamasına ortadan ikiye kesilince 16 mm'lik iki eşlem elde edilir). Çift 16.

 

Double 16 mm film : Çift 16. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. İşlemelik ve basımda kullanılan, 16 mm'lik filmlerdeki çeşitten delikleri olan bir film çeşidi. (çok sayıda eşlem çıkarmakta kullanılan çift 16, işleme ve basımdan sonra uzunlamasına ortadan ikiye kesilince 16 mm'lik iki eşlem elde edilir).

Double 8 : 8 mm'lik bir film çeşidi. (bu film, iki 8 mm'lik filmin 16 mm'lik film biçiminde yapılmışıdır; fakat delik aralıkları olağan 8 mm'lik filmdeki gibidir. alıcıda önce bir yarısı kullanılır, makaranın yeri değiştirilerek ikinci yarıya geçilir. bu 16 mm'lik film işlemelikte işlendikten sonra uzunlamasına ortadan ikiye kesilir ve 8 mm'lik tek kuşak elde edilir). Çift 8. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır.

Double 8 mm film : Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. 8 mm'lik bir film çeşidi. (bu film, iki 8 mm'lik filmin 16 mm'lik film biçiminde yapılmışıdır; fakat delik aralıkları olağan 8 mm'lik filmdeki gibidir. alıcıda önce bir yarısı kullanılır, makaranın yeri değiştirilerek ikinci yarıya geçilir. bu 16 mm'lik film işlemelikte işlendikten sonra uzunlamasına ortadan ikiye kesilir ve 8 mm'lik tek kuşak elde edilir). Çift 8.

Double account system : Çift hesap jüyesi. Çift hesap sistemi.

Double address : İki adres. Alıcı zarf üzerinde yazılı oturum yerinde bulunamazsa mektubun yeni oturum yerine gönderilmesi sağlanılmak için zarf üzerinde iki adres gösterilmesi.

 

Double agent : Çift taraflı ajan. İki taraflı çalışan casus. İkili çalışan casus.

Double action pump : Çift etkili tulumba. Pistonun her iki yöne hareketinde de emme ve basma yapan tulumba.

Double acting pump : Çift etkili pompa. İki etkili basaç.

Double accounting underline : Altı çift sayısal çizili.

İngilizce Double Türkçe anlamı, Double eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Double ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Folded : Katlanmış (katlı). Kıvrımlı. Katlanmış. Katlı. Kıvrık. Devrik. Kırılmış. Kırma.

Couples : İki. Karı koca. Eş. Çiftler.

Base hit : Beysbol vuruşu.

Dipl : Diplo.

Stand in : Vekalet etmek. Katılmak. Karaya yönelmek. Vekil. Yerini almak. Yerine çalışmak.

Shotgunned : Çifteyle vurmak. Pompalı tüfekle vurmak. Çifte namlulu av tüfeği. Av tüfeği. Yivsiz tüfek. Bütün odaları arka arkaya sıralanan tek bir oda genişliğindeki ev. Yivsiz av tüfeği. Av çiftesi.

Understudying : Gereğinde bir oyuncunun yerine geçmek üzere bir rolü ezberleyen. Yardımcı aktör. Yedek aktör. Başkasının rolünü ezberlemek. Yardımcı oyunculuk yapmak. Dublörlük yapmak. Yedek. Yardımcı oyuncu.

Bipartite : İki taraflı. İki kısma ayrılabilen. Çift taraflı. İki partili. İki bölüme ayrılabilen. Bipartit. İki kümeli. İki parçalı.

Doubling up : Ortaklaşa kullanmak. Eğilmek. Katlanma. Paylaşmak. İki büklüm olmak. İki büklüm etmek. Bir konut biriminin birden çok ailece paylaşılması olgusu.

Double synonyms : line drive double, two baser, line double, two base hit, two bagger, double barelled gun, binal, stunt man, couples of, paired, in duplicate, tow, shotgun, dimers, amphi, in doubles, diplo, back up, duetted, twin, shotguns, diploid, understudies, bigeminal, twosomes, fowling piece, safety, two fold, relievers, two times, totting, twofold, couple of.

Double zıt anlamlı kelimeler, Double kelime anlamı

Single : Tek gidiş bileti. Kırk beşlik plak. Bir. Evlenmemiş kimse. Tek kişilik oda. Ayırmak. Gidiş bileti. Bekar. Münferiden. Teklemek.

Double ingilizce tanımı, definition of Double

Double kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : Multiply by two. Twice. To be increased to twice the sum, number, quantity, length, or value. Made twice as large or as much, etc. Twice as much. A person or thing that is the counterpart of another. (Obs.) transcript. Twofold. Twice the number, sum, quantity, length, value, and the like. To increase by adding an equal number, quantity, length, value, or the like. Multiplied by two. As, to double a sum of money. To increase or grow to twice as much. Copy. Increased by its equivalent. A duplicate. To double a number, or length. Now chiefly used of persons. Hence, a wraith. Doubly.