Electro statics türkçesi Electro statics nedir

Electro statics ingilizcede ne demek, Electro statics nerede nasıl kullanılır?

Electro : Çıngıyla yapılmış klişe. Elektrikli. Elektro. Elektrikle oluşmuş. Elektriğe ait.

Statics : Durgunluk. Statik bilimi. Eylem ya da davranışta bulunmama, değişme gizliliğinden yoksun olma durumu. Durukbilim. Parazit. Dinginlik bilimi. Devinmeyen nesnelerin üzerindeki kuvvet dengeleri vb. ile uğraşan bilgi dalı. Durağanlık bilgisi. Statik. Duruk bilgisi.

Electro osmosis : Bir sıvının uygulanan gerilim altında gözenekler ya da kılcal borulardan geçişi. Elektriksel geçişim. Elektrikli geçişim. Elektro-osmoz.

Electro plated : Elektrikli kaplanmış. Çıngılı kaplanmış.

Electroacoustic : Elektrikli ve akustik durumların dönüştürülmesi ve çift taraflı eylem ile ilgili. Akustik enerjinin elektrik enerjisine dönüştürülmesi veya elektroakustik ile ilgili. Elektroakustik.

Electroacoustics : Elektro akustik. Elektroniğin akustik enerji ile elektrik enerjisi arasındaki etkileşimi inceleyen dalı. Elektroakustik. Akustik enerjinin elektrik enerjisine dönüştürülmesi veya tersi ile ilgilenen bilim dalı. Elektriksel sesbilimi.

İngilizce Electro statics Türkçe anlamı, Electro statics eş anlamlısı

 

Sözcükler, direkt olarak Electro statics ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Electrostatical : Statik elektrik ile ilgili. Statik elektrik araştırmalarıyla ilgili.

Electrostatic : Değme, etkileme gibi yollarla cisimler üzerinde birikerek dengede kalan devimsiz elektriksel yük. Statik elektriğe ait. Durukyük. Duruk yük.

Electrostatics : Durukyük bilgisi. Devinmeyen kıvıl yük dağılımlarını ve yarattıkları olayları inceleyen fizik dalı. Elektrostatik bilimi. Duruk yük bilgisi. Kıvıldinimbilim. Sürtünme ile elektriklenme gibi, durgun yüklerin özelliklerini ve etkilerini inceleyen: doğabilim dalı. Fizik, kimya alanlarında kullanılır.