Equines türkçesi Equines nedir

  • Ekuin.
  • Ata ilişkin.
  • Ata ait.
  • Atla ilgili.
  • At gibi.
  • At.

Equines ingilizcede ne demek, Equines nerede nasıl kullanılır?

Equine angular limb deformations : Atlarda bacakların açısal bozuklukları. Taylarda, özellikle erken doğum, hipotiroidizm ve osteokondrozis gibi nedenlerle oluşan, çoğunlukla ön bilek, arka bilek ve topuk kemiklerinde eğrilikler ve eklemlerdeki açı bozuklukları. genellikle ilk veya ikinci hafta içinde kendiliğinden iyileşir.

Equine ascarid : Başta at olmak üzere bütün tektırnaklıların bağırsağına yerleşen, 40 santimetreye yakın uzunlukta, kalın, yuvarlaksolucan. At solucanı.

Equine babesiosis : At babesiozisi. Atlarda ve diğer tek tırnaklılarda babesia caballi ve b. equi türlerinin neden olduğu, dermacentor, hyalomma ve rhipicephalus cinsi kenelerle taşınan, yüksek ateş, hareketsizlik, sarılık, mide ve bağırsak bozuklukları, hızlı kilo kaybı ve ödem oluşumu gibi belirtilerle ayırt edilen protozoer hastalık, at safra ateşi.

Equine biliary fever : At safra ateşi. At babesiozisi.

Equine chorionic gonadotrophin : Gebe kısrak serum gonadotropini. Ecg.

Equine chorionic gonadotropin : Gebe kısrak serum gonadotropini. Gebe kısraklarda döl yatağı endometriyal kaplarından gebeliğin 40-15 özellikle 48-8 inci günlerinde bol miktarda salgılanan, aksesör korpus luteumların oluşmasında etkili, güçlü olarak fsh, zayıf olarak da lh etkinliğine sahip glikoprotein yapılı bir hormon, pmsg, ecg, kısrak gonadotropini. veteriner hekimlikte fsh yerine kullanılır.

 

Equine generalized granulomatous disease : Atların bilinmeyen nedenlerle oluşan, dermiste ve iç organlarda çok çekirdekli histiyositik dev hücreleri içeren, granülom oluşumu, düşkünlük, zayıflık ve eksfoliyatif deri yangısıyla belirgin hastalığı. Atların generalize granülomlu hastalığı.

Equine encephalomyelitis : At ensefalomiyelitisi. Atların sivrisineklerle aktarılan, bilinç bozukluğu ve felçle belirgin insanlara da bulaşabilen viral bir hastalığı. Atların sivrisineklerce bulaştırılan, bilinç bozukluğu, körlük, dairesel yürüme hareketleri ve felçle, gri maddede nekroz, ödem ve perivasküler hücre infiltrasyonlarıyla belirgin viral hastalığı. Atların ensefalomiyelitisi.

Equine ehrlichiosis : At erlişiyozisi. Kaliforniya’da ve birleşik devletler’in orta batı ve doğu’sunda atlarda ehrlichia equi’nin neden olduğu ateş, dudak ödemi ve anemiyle belirgin, genellikle öldürücü olmayan hastalık.

Equine encephalomyelitis virus : At ensefalomiyelitis virüsü. Togaviridae ailesi ve alfavirüs türü içinde yer alan bir virüs.

İngilizce Equines Türkçe anlamı, Equines eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Equines ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Hack : Kesici alet. Tekme. Hek. Yazar bozuntusu. Darbe. Taksici. Kesmek. At arabası. Kıymak.

Horsing : Kamçılamak. Sehpa. Aygır. Ata binmek. Atlama beygiri. (poker) oyunda ortaya konulan parayı kazandıktan sonra başka bir oyuncuya küçük bir miktar para geçirme. İskele sıpası. Beygir. At koşmak.

 

Horsy : Atlara düşkün kimse. At yarışı meraklısı. Seyis gibi giyinen ve konuşan. At yarışı hastası. Atlara ait.

Horses : Eroin. Memeliler (mammalia) sınıfının, toynaklılar (ungulata) üst takımının, tek parmaklılar (perissodactyla) takımından, vücut yapılan ince ve çevik, orta parmakları çok gelişmiş, diğer parmakları küçülmüş ve kaybolmuş, vücutları kıllarla kaplı, bacakları uzun, otçul türleri olan bir familya. Beygir. Süvari birliği. Sehpa. Aygır. Atlar. Atgiller.

Hackney : Eskitmek. Binek atı. Körletmek. Koşum atı. Bayağı. Kira arabası.

Hackneying : Eskitmek. Binek atı. Kira arabası. Körletmek. Bayağı. Koşum atı.

Autumnal equinox : Sonbahar çekidi. Güz ılımı. Sonbahar ekinoksu. Sonbahar noktası. Güz ılımı 23 eylül'e rastlayan ekinoks.

Spring equinox : Yılın gece-gündüz sürelerinin eşit olduğu iki tarihten biri: güney yarımyuvarda 23 eylül, kuzeyde 21 mart. İlkbahar ılımı. Bahar noktası.

Hippos : Hipopotam. Suaygırları. Hippos. Suaygırı.

Equines synonyms : march equinox, cosmic time, fall equinox, september equinox, gees, horsed, vernal equinox, gee gee, gee, geeing, equine, horse, hacks, hackneys.

Equines zıt anlamlı kelimeler, Equines kelime anlamı

Autumnal equinox : Güz ılımı 23 eylül'e rastlayan ekinoks. Sonbahar noktası. Güz ılımı. Sonbahar çekidi. Sonbahar ekinoksu.

Vernal equinox : İlkbahar ılımı. İlkbahar noktası. İlkbahar gündönümü. Bahar noktası. İlkbahar ekinoksu. 21 mart´a rastlayan ekinoks. Bahar gündönümü. Güneş'in ilkbahar noktasına geldiği an ve bu andaki ılım.

Equines antonyms : even toed ungulate.