Food web türkçesi Food web nedir

  • Besin zinciri.
  • Besin ağı.
  • Beslenme ağı.
  • Bir organizmanın kendinden sonraki en düşük seviyedeki canlıyı beslediği doğadaki beslenme düzenini tanımlayan piramit şeklindeki yapı.
  • Bir ekosistemde beslenen hayvanlar ve bitkiler içinde yırtıcılar ve avları arasındaki beslenme ilişkisi.

Food web ingilizcede ne demek, Food web nerede nasıl kullanılır?

Food : Nevale. Yem. Yiyecekler. Aş. Yemek. İaşe. Halkın geleneksel yollardan elde ettiği, koruduğu ve yaşaması için tükettiği her türlü bitkisel, hayvansal ve madensel ürün, özdek, yiyecek, içecek. Genellikle insan yiyeceği için kullanılan, hayvanlarla ilgili olarak kullanıldığında yem ve besin anlamına gelen kelime. Gıda. Taam.

Web : Perde (ayakta). Perde. Etrafına ağ çekmek. Anahtar dili. Kurbağa ve su kuşlarında ayak parmakları arasındaki deri. Dokuma. Doku. Bilgisayar, biyoloji alanlarında kullanılır. Ağ. Örün.

Food additive : Gıda katkısı. Gıda maddesi katkısı. Gıda katkı maddesi.

Food additives : Besin katkı maddeleri. Gıda katkı maddeleri. Gıda katkıları. Tek başına besin değeri taşımayan, gıda ürününe bilinçli olarak doğrudan ve dolaylı katılan, ürünün görünüş ve yapısını düzeltmek veya koruma süresini artırmak için sınırlı miktarda eklenen maddeler, katkı maddesi. Tek başına gıda maddesi olarak kullanılmayan ve gıdanın tipik bir bileşeni olmayan, gıda maddelerine dayanıklılık, çekicilik, kıvam, tat veya hazırlama kolaylığı sağlamak için katılan maddeler. Gıda katkı maddesi. Gıdalardaki katkı maddeleri.

 

Food allergen : Gıda alerjeni. Alerjen.

Food allergy : Besin allerjisi. Gıda allerjisi. Besin veya besin bileşenlerine karşı alerjik reaksiyon. Bir yiyecek maddesine veya yem katkı maddesine karşı sindirim kanalı veya deride biçimlenen immün aracılı reaksiyon. genellikle köpeklerde, seyrek olarak da atlarda görülür, besin hipersensitivitesi. Gıda alerjisi. Gıda yoluyla alınan ve genellikle protein yapısındaki kimi kimyasal maddelerin duyarlı bireylerde yol açtığı, immünolojik temeli olan hastalık tablosu. Besin alerjisi.

İngilizce Food web Türkçe anlamı, Food web eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Food web ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Food chain : Bir organizmanın bir öncekinden beslendiği ve enerji sağladığı, buna karşılık bir sonrakine besin ve enerji aktardığı organizmalar dizisi. Beslenme zinciri. Bir organizmanın bir sonraki organizma için besin oluşturduğu organizmalar dizisi. Gıda zinciri. Süpermarket imtiyaz hakkı.