Food additive türkçesi Food additive nedir

Food additive ingilizcede ne demek, Food additive nerede nasıl kullanılır?

Food : Halkın geleneksel yollardan elde ettiği, koruduğu ve yaşaması için tükettiği her türlü bitkisel, hayvansal ve madensel ürün, özdek, yiyecek, içecek. Yem. Gıda. Yiyecek. Yemek. Yiyecekler. Genellikle insan yiyeceği için kullanılan, hayvanlarla ilgili olarak kullanıldığında yem ve besin anlamına gelen kelime. Besin. Aş.

Additive : Eklenecek. Katılacak. Toplamsal. Ek katkı. Çoğalan. Katkı maddesi. Katkı. İlave. Katılan kimyasal madde.

Food additives : Tek başına gıda maddesi olarak kullanılmayan ve gıdanın tipik bir bileşeni olmayan, gıda maddelerine dayanıklılık, çekicilik, kıvam, tat veya hazırlama kolaylığı sağlamak için katılan maddeler. Gıda katkı maddesi. Gıda katkı maddeleri. Gıda katkıları. Tek başına besin değeri taşımayan, gıda ürününe bilinçli olarak doğrudan ve dolaylı katılan, ürünün görünüş ve yapısını düzeltmek veya koruma süresini artırmak için sınırlı miktarda eklenen maddeler, katkı maddesi. Gıdalardaki katkı maddeleri. Besin katkı maddeleri.

Food allergen : Alerjen. Gıda alerjeni.

Food allergy : Bir yiyecek maddesine veya yem katkı maddesine karşı sindirim kanalı veya deride biçimlenen immün aracılı reaksiyon. genellikle köpeklerde, seyrek olarak da atlarda görülür, besin hipersensitivitesi. Besin allerjisi. Gıda alerjisi. Besin alerjisi. Gıda allerjisi. Besin veya besin bileşenlerine karşı alerjik reaksiyon. Gıda yoluyla alınan ve genellikle protein yapısındaki kimi kimyasal maddelerin duyarlı bireylerde yol açtığı, immünolojik temeli olan hastalık tablosu.

 

Food and agricultural organization : Gıda ve tarım örgütü. Gıda ve tarım teşkilatı. Birleşmiş milletler-gıda ve tarım örgütü. Gıda ve tarım ile ilgili olan birleşmiş milletler kurumu. Fao.

İngilizce Food additive Türkçe anlamı, Food additive eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Food additive ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Food additives : Gıda katkı maddeleri. Tek başına gıda maddesi olarak kullanılmayan ve gıdanın tipik bir bileşeni olmayan, gıda maddelerine dayanıklılık, çekicilik, kıvam, tat veya hazırlama kolaylığı sağlamak için katılan maddeler. Besin katkı maddeleri. Tek başına besin değeri taşımayan, gıda ürününe bilinçli olarak doğrudan ve dolaylı katılan, ürünün görünüş ve yapısını düzeltmek veya koruma süresini artırmak için sınırlı miktarda eklenen maddeler, katkı maddesi. Gıda katkıları. Gıdalardaki katkı maddeleri.