Green pea türkçesi Green pea nedir

  • Bezelye.
  • Biyoloji alanında kullanılır.
  • Yeşil bezelye.
  • Baklagiller (leguminosae) familyasından, beyaz, leylak ve kırmızımsı çiçekleri olan, legümen tipte meyveli, 3-10 tohumlu, bir yıllık otsu bitki.

Green pea ile ilgili cümleler

English: On the plate was a piece of chicken, a potato and some green peas.
Turkish: Tabakta bir parça piliç, bir patates ve biraz yeşil bezelye vardı.

Green pea ingilizcede ne demek, Green pea nerede nasıl kullanılır?

Green : Yeşermek. Yelve. Rengi atmış. Yeşertmek. Genç. Yeşil alan. Taze. Acemi çaylak. Yeşil renk. Acemi.

Pea : Nohut. Bezelye. Börülce. Araka. Bezelye şeklinde. Gaga. Bezelye türünden tane.

Green algae : Yeşil alg. Yeşil suyosunları. Yeşil algler. Yeşil yosun.

Green apple : Acil durum oksijen sistemi düğmesi.

Green areas : Yeşil alanlar.

Green bean : Yeşil fasulye. Yeşil fasülye. Ayşekadın. Taze fasulye.

İngilizce Green pea Türkçe anlamı, Green pea eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Green pea ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Aardvarks : Damarlı dişliler. Yerdomuzu. Memeliler (mammalia) sınıfının, etenliler (placentalia) alt sınıfından, az sayıda ve sütun biçiminde sıralanmış ve her birinin bir kanalı olan minesiz ve köksüz dişleri olan, ağızları boru biçiminde uzamış, kulakları büyük, seyrek kıllı, parmaklarında büyük kanca şeklinde tırnakları olan türlere sahip bir takım. Memeliler (mammalia) sınıfının, damarlı dişliler (tubulidentata) takımından, vücutları aralıklı olarak kıllarla örtülü, parmakları ve kulakları büyük, kanca tırnaklı türleri içine alan bir familya. Yer domuzugiller.

 

Sweet pea : Itırşahi. Itrışahi. Kokulu bezelye çiçeği.

Acacia : Mimoza. Salkım ağacı. Küstüm otugiller (mimosaceae) familyasından, parçalı yapraklı, sarı çiçekli, çanak ve taç yaprakları 4-5 parçalı, park ve bahçelerde süs bitkisi olarak yetiştirilen, ülkemizde doğal olarak yayılış gösteren çalı ya da ağaç formundaki bitkiler. Akasya sakızı. Akasya. Arap zamkı.

A cells : A hücresi. Pankreasın langerhans adacıklarında glukagon salgılayan, içlerinde özel boyalarla boyanan, fevkalade parlak, alkolde çözünmeyen, kırmızı renkli granüller bulunan, az sayıdaki hücre. a hücreleri. hipofiz bezinin ön lobunda (pars distalis) yer alan, içlerinde asidofil granüller taşıyan, boyayı emen, büyüme hormonunu salgılayan bez hücreleri. asidofil hücreler. 3.mayalarda eşeyli üreme sırasında a hücresiyle beraber zigotu oluşturan hücre. Alfa hücreleri.

 

Aardvark : Yerdomuzu. Yer domuzu. Borudişli. Karınca yiyen. Damarlı dişliler (tubulidentata) takımının, yer domuzugiller (orycteropodidae) familyasından, 100 cm kadar uzunlukta, 30 cm kadar kuyruğu olan, afrika'da kazdığı inlerde yaşayan bir tür.

Abductor muscle : Abdüktör kas. Uzaklaştırıcı kas. Bir bacak ya da herhangi bir bölgeyi dışa doğru çeken kas. abdüktör kas.

Aardwolf : Bir sırtlanın özelliklerine sahip ve esas olarak böceklerle özellikle termitlerle beslenen güney ve doğu afrika yerlisi çizgili memeli. Etçiller (carnivora) takımının, sırtlangiller (hyaenidae) familyasından, 80 cm kadar uzunlukta, 30 cm kadar kuyruğu olan, bütün sırtı boyunca uzanan bir yelesi olan, kuzey afrika'da yaşayan bir tür. Yeleli sırtlan.

Pease : Minnesota eyaletinde şehir.

Peas : Bezelye türünden tane.

Green pea synonyms : garden pea, a site, abiotic environment, a cell, abo blood groups system, peases, abramis zone, a protein, pea, abacus bodies, abambulacral area, a chromosome, abiotic factor.