Heat filter türkçesi Heat filter nedir

  • Isıkeser (süzgeç).
  • Isı süzgeci.
  • Tek resimli devinimle çalışabilen göstericilerde, gösterici ışıtacı ile film arasına girerek ışık kaynağı önünde uzun süre duran filmin yanmasını önleyebilecek biçimde ısıyı azaltan süzgeç.
  • Sinema, televizyon alanlarında kullanılır.

Heat filter ingilizcede ne demek, Heat filter nerede nasıl kullanılır?

Heat : Daralmak. Östrüs. Kızıştırmak. Isınmak. Hareketlendirmek. Kızmak. Isıtmak. Bilgisayar, fizik, kimya, veterinerlik alanlarında kullanılır. Bir özdeğin öğecikleri ya da özdecikleri düzeyindeki öteleme, dönme ve titreşim devinimleri ile ilgili toplam erkesi. Isı.

Filter : Süzülmek. Filtre etmek. Filtreleme yapmak. Süzek. Süzerek ayırmak. Ancak belli dalgaboyu aralığındaki ışığı geçiren, renkli cam özelliğindeki saydam levha; renk süzgeci. Süzgeç. Sinyal gücünü belli bir frekans aralığında kuvvetlendiren veya kırpan cihaz. Filtreden geçirmek. Renkli camdan ya da arasına jelatin konularak yapıştırılmış iki camdan oluşan, izgedeki bazı ışıkları soğurup bazılarını bırakan, alıcının merceği önüne takılarak görüntünün renk tonlarını değiştirmeye yarayan araç. seslendirmede, okumada, yayında bazı yinelenim kuşaklarını zayıflatan, istenilen yinelenimler ile istenmeyenleri birbirinden ayıran devre.

 

Heat absorbing filter : Tek resimli devinimle çalışabilen göstericilerde, gösterici ışıtacı ile film arasına girerek ışık kaynağı önünde uzun süre duran filmin yanmasını önleyebilecek biçimde ısıyı azaltan süzgeç. Antikalorik filtre. Isıkeser süzgeç. Isıkeser (süzgeç). Sinema, televizyon alanlarında kullanılır.

Heat absorption : Isı soğurumu. Dışardan ısı alma. Isı alma. Isı emme.

Heat accumulator : Isı toplacı. Isı biriktiricisi. Isı akümülatörü.

Heat barrier : Isı limiti (uçak). Isı duvarı.

İngilizce Heat filter Türkçe anlamı, Heat filter eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Heat filter ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Heat absorbing filter : Isıkeser süzgeç. Antikalorik filtre.

Heat filter synonyms : heat protection filter.