Jumble sale türkçesi Jumble sale nedir

  • Kullanılmış ufak tefek satışı.
  • Bir hayır kurumu vb yararına ikinci el eşya satışı.
  • İkinci el eşya satışı.
  • Hayırsever bir kurum yararına yapılan kullanılmış eşya satışı.
  • Yardım kermesi.
  • Kullanılmış eşya satışı.

Jumble sale ingilizcede ne demek, Jumble sale nerede nasıl kullanılır?

Jumble : Karışık iş. Birbirine karışmak. Hayırsever bir kurum yararına yapılan kullanılmış eşya satışı. Karışıklık. Düzensiz karışım. Karışmak. Karmakarışık şey. Düzensiz bir şekilde karıştırmak. Düzensizlik. Karmakarışık etmek.

Sale : İndirimli satış. Ucuz satış. İktisat, ekonomi alanlarında kullanılır. Açık artırma ile satış. İstek. Satı. Yüksek ederle satılamayan ya da zor satılan çeşidi kalmamış malların ucuz ederle satılması. Talep. Mezat. Satıcı ile alıcı arasında yapılan ve malın belli bir bedel karşılığında mülkiyetinin alıcıya devredilmesine dayanan işlem.

Jumble together : Karmakarışık etmek. Karışmak. Karıştırmak.

Jumble up : Karıştırmak. Karmakarışık etmek. Karışmak.

Jumbled : Karıştırmak. Karıştırılmış. Altüst. Allak bullak. Düzensiz. Karmakarışık. Her şey her yerde. Karmakarışık etmek. Karman çorman. Karışmak.

Jumbler : Karman çorman eden kimse. Eşyaları düzensiz bir şekilde bir yere koyan kimse. İşleri karıştıran kimse. Karışıklık yaratan kimse.

 

İngilizce Jumble sale Türkçe anlamı, Jumble sale eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Jumble sale ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Rummage sale : Elde kalan malların haraç mezat satışı. Tapon mal satışı. Yardım dernekleri yararına yapılan kullanılmış eşya satışı. Eski eşya satışı.

Charity bazaar : Kermes.