Charity bazaar türkçesi Charity bazaar nedir

Charity bazaar ingilizcede ne demek, Charity bazaar nerede nasıl kullanılır?

Charity : Acıma. Hayır kuruluşu. Merhamet. Hayır işi. Hayır. Hayır kurumu. Yardım derneği. Hayırseverlik. Yardımseverlik. Sadaka.

Bazaar : İki üç yüzyıl önce yapılmış olup bugün de kullanılan, yalnız yayalara açık, üstü kapalı yolların iki yanına dizilmiş satışlıklardan oluşan kent kesimi. bk. bedesten. Kapalı çarşı. Alıcı ve satıcıların fiziki olarak karşılaştıkları, dükkanların bulunduğu açık veya kapalı alışveriş yeri. Yardım amacıyla düzenlenen satışlar. Kermes. Pazar yeri. Pazar. Çarşı.

Charity ball : Yardım derneği balosu. Hayır kurumu balosu. Hayırsever bir organizasyona para toplamak amacıyla düzenlenen sosyal balo.

Charity begins at home : İnsan herşeyden önce kendi ailesine yardım etmeli. Şefkat evde başlar. Yardımseverlik evde yardımlaşmayla başlar.

Charity collection : Yardım toplama.

Charity fund : Yardımlaşma sandığı. Yoksullara yardım eden parasal fonlar.

İngilizce Charity bazaar Türkçe anlamı, Charity bazaar eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Charity bazaar ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Kermess : Yardım kurumu için satış yapılan pazar. Şenlik. Panayır.

 

Fair : Sergili satak. Lunapark (gezici). Fuar. İktisat, ekonomi alanlarında kullanılır. Dürüst. Festival. Adaletli. Belirli sürelerle geçici olarak kurulan sergi niteliğindeki büyük satak. herhangi bir kentte yılın belirli zamanlarında kurulmakta olan ve genel olarak o ülkeye ya da bölgeye ilişkin yapım ve üretim nesnelerini kapsayan, sergileyen büyük satak. Açık tenli. Panayır.

Jumble sale : Bir hayır kurumu vb yararına ikinci el eşya satışı. İkinci el eşya satışı. Kullanılmış ufak tefek satışı. Kullanılmış eşya satışı. Hayırsever bir kurum yararına yapılan kullanılmış eşya satışı.

Faired : Sergi. Dürüst. Adaletli. Adil. Fuar. Kesmek. Yontmak. Panayır. Açık tenli.

Bazaars : Çarşı. Pazar. Pazar yeri.

Kirmess : Festival. Finansal kaynak toplama yeri. Hollanda belçika ve kuzey almanya'da yapılan yıllık taşra panayırı. Panayır.

Kermis : Yardım kurumu için satış yapılan pazar. Şenlik. Panayır.

Bazaar : Kapalı çarşı. Çarşı. Pazar yeri. İki üç yüzyıl önce yapılmış olup bugün de kullanılan, yalnız yayalara açık, üstü kapalı yolların iki yanına dizilmiş satışlıklardan oluşan kent kesimi. bk. bedesten. Pazar. Alıcı ve satıcıların fiziki olarak karşılaştıkları, dükkanların bulunduğu açık veya kapalı alışveriş yeri. Yardım amacıyla düzenlenen satışlar.

Charity bazaar synonyms : sale of work.