Rosemary türkçesi Rosemary nedir

Rosemary ile ilgili cümleler

English: The Rosemary's baby is a film by Roman Polanski.
Turkish: Rosemary'nin bebeği Roman Polanski tarafından yapılmış bir film.

Rosemary ingilizcede ne demek, Rosemary nerede nasıl kullanılır?

Rosemaries : Romarin. Hasalban. Biberiye. Kuşdili. Rozmarin.

Furosemide : Fürozemid. Furosemit. Furosemid. Ödem akciğer ödemi ve hipertansiyon tedavisinde ağızdan ya da parenteral kullanılan bir diüretik. Henle kulpunun çıkan koluna etki ederek sodyum, klor, kalsiyum ve magnezyum, hidrojen, amonyak ve bikarbonat iyonlarının idrarla atılımını uyarırken, ürik asidin atılmasını yarışmalı olarak engelleyerek vücutta birikmesine neden olan, tüm ödem tiplerinin sağaltımında ve kalsiyum zehirlenmesinin sağaltımında kullanılan sulfonamid yapısında işetici bir ilaç.

Urosemiology : İdrar incelenmesi. Ürosemiyoloji.

Rose acacia : Kırmızı salkımağacı. Kırmızı yalancı akasya. Kırmızı akasya.

Rose aphid : Gül yaprakbiti. Üç milimetreye yakın boyda olup, gül yaprak ve sürgünlerinden özsu emerek yaşayan yeşil esmerimsi yaprakbiti. Gülbiti.

Rose aphis : Gül biti. Böcekler (ınsecta) sınıfının, hortumlu böcekler (rhynchota) takımının, eş kanatlılar (homoptera) alt takımından, 3 mm kadar uzunlukta, yeşil renkli, güllerin çiçek saplarında, taze dallarında birçoğu bir arada yaşayan bir eklem bacaklı türü.

 

Rose bay : Ağı çalışı. Ağıağacı. Ağlı ağacı. Ağı ağacı. Zakkumgiller (apocynaceae) familyasından 6 m kadar boylanan, yaprak dökmeyen pembe veya kırmızı çiçekli, süs bitkisi olarak da yetiştirilen bitki. ağu ağacı. Zakkum. Zıkkım ağacı.

Rose chafer : Altın böcek. Böcekler (ınsecta) sınıfının, kın kanatlılar (coleoptera) takımından, yeşil, kırmızı janjanlı renkte, çiçekler üzerinde yaşayan bir eklem bacaklı türü. gül böceği.

Rose coloured : Kuşlar (aves) sınıfının, ötücü kuşlar (passeriformes) takımının, sığırcıkgiller (sturnidae) familyasından, 21 cm kadar uzunlukta, başı, kanatları ve kuyruğu kara, diğer bölgeleri pembe, erkeğinin tepeliği olan, ön asya ve balkanlarda steplerde yaşayan bir tür. pembe sığırcık. Gül rengi. Ala sığırcık. Gül pembesi. Pembe. Gül renkli. Gül kurusu renkli.

Rose diamond : Felemenk elması.

İngilizce Rosemary Türkçe anlamı, Rosemary eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Rosemary ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Herb : Nebat. Toprak üstü gövdeleri genelde yeşil renkli olan ve ikincil kalınlaşmanın olmadığı bitkiler. Yabani ot. Ot. Zayıf veya güçsüz mahkum. Şifalı bitki. Yemeklere tat vermek için kullanılan bitki. Öneri. Bitki.

 

Rosemary synonyms : rosmarinus officinalis, genus rosmarinus, herbaceous plant, rosmarinus, rosemaries.

Rosemary ingilizce tanımı, definition of Rosemary

Rosemary kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : A labiate shrub (Rosmarinus officinalis) with narrow grayish leaves, growing native in the southern part of France, Spain, and Italy, also in Asia Minor and in China. It has a fragrant smell, and a warm, pungent, bitterish taste. It is used in cookery, perfumery, etc., and is an emblem of fidelity or constancy.