Abdominal ovariectomy türkçesi Abdominal ovariectomy nedir

  • Laparotomi yoluyla gerçekleştirilen kısırlaştırma.
  • Veterinerlik alanında kullanılır.
  • Abdominal ovaryektomi.

Abdominal ovariectomy ingilizcede ne demek, Abdominal ovariectomy nerede nasıl kullanılır?

Abdominal : Karınla ilgili, karna ait. Karın ağrısı. Karna ait. Karın. Karna ait (böcek gövdesindeki). Abdominal. Karın ile ilgili. Karınsal. Karından yüzgeçli.

Ovariectomy : Yumurtalık çıkarılması. Ovarektomi. Yumurtalığın operasyonla çıkarılması. kısırlaştırma. Ovariyektomi. Ovaryektomi. Ameliyatla ovaryumların çıkarılması. Cerrahi yolla yumurtalıkların alınması.

Abdominal aorta : Şahdamar. Karın aortu.

Abdominal band : Karın bandı. Abdominal cerrahiden sonra kullanılan ayarlanabilir sıkıştırma bandı. Hamile kadınlar tarafından destek olması için giyilen veya kullanılan bant.

Abdominal belt : Kuşak. Karın kemeri. Tıbbi nedenlerle karın bölgesine giyilen destek.

Abdominal cavity : Abdominal kavite. Abdominal boşluk. Karın boşluğu. Abdominal çukur.

İngilizce Abdominal ovariectomy Türkçe anlamı, Abdominal ovariectomy eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Abdominal ovariectomy ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Abamectin : Streptomyces avermitilis adlı bakteriden fermentasyon sonucunda elde edilen ve sığırlarda sindirim kanalı yuvarlak solucanları, akciğer kurtları, bit ve kenelerle mücadelede kullanılan, parazitlerde gaba salınımını artırarak ölümlerine neden olan bir ilaç. Abamektin.

 

Abdominal palpation : Karın bölgesinin elle muayenesi. Abdominal palpasyon. Avuç içi, parmak veya yumrukla çok hafif basınç uygulayarak karın bölgesindeki değişikliklerin niteliğini anlamak için yapılan muayene, abdominal palpasyon.

A amplitude mod : Ultrasonografide gönderilen ses dalgasının yayılımı doğrultusunda, farklı yüzeylerden yansıyan ses dalgalarının, yansımanın şiddetine göre çizgisel bir grafik olarak gösterilmesi. özellikle gözde biyometrik ölçümlerde kullanılır. A-mod görüntü.

A c syndrom : A-c sendromu. Arnold-chiari yapılış bozukluğu.

Abdominal pain : Göğüs ve leğen arası bölgede biçimlenen, klinik belirtileri hayvan türlerine göre değişebilen ağrı, abdominal ağrı. Karın ağrısı. Abdominal ağrı.

Abdominal fat necrosis : Karın içi yağ nekrozu. Karın yağı nekrozu.

Abdominal distention : Karın duvarının gergin olması, abdominal gerginlik. Karın gerginliği. Abdominal gerginlik.

A clay : Beyaz kil. Sindirim kanalındaki zehirleri ve vitaminleri yüzeyde tutarak emilimlerini önleyen ve bağırsak duvarını kaplayarak koruyucu bir tabaka oluşturan doğal alüminyum silikat bileşiği, kaolin.

A crochordon : Köpeklerde küçük, kılsız, hiperplastik bir epidermisle damardan zengin kollajen dokudan ibaret, saplı veya sapsız, deri eklentileri içermeyen, deri sarkmalarıyla belirgin iyicil tümör, fibrovasküler papillom, yumuşak fibrom, pendilöz yumuşak fibrom. Akrokordon.

A c deformity : Arnold-chiari yapılış bozukluğu. A-c kusuru.

Abdominal ovariectomy synonyms : abattoir, abaxial, abdomen, a dna, a band.