Abdominal distention türkçesi Abdominal distention nedir

  • Veterinerlik alanında kullanılır.
  • Karın gerginliği.
  • Abdominal gerginlik.
  • Karın duvarının gergin olması, abdominal gerginlik.

Abdominal distention ingilizcede ne demek, Abdominal distention nerede nasıl kullanılır?

Abdominal : Karna ait (böcek gövdesindeki). Karın ile ilgili. Karın ağrısı. Karın. Karınsal. Karından yüzgeçli. Karna ait. Abdominal. Karınla ilgili, karna ait.

Distention : Esnetilme. Şişme. Esneme. Distansiyon. Gerilme. Büyütülme. Karında şişkinlik. Germe. Genişletilme. Genişleme.

Abdominal aorta : Şahdamar. Karın aortu.

Abdominal band : Hamile kadınlar tarafından destek olması için giyilen veya kullanılan bant. Abdominal cerrahiden sonra kullanılan ayarlanabilir sıkıştırma bandı. Karın bandı.

Abdominal belt : Karın kemeri. Kuşak. Tıbbi nedenlerle karın bölgesine giyilen destek.

Abdominal cavity : Abdominal kavite. Abdominal çukur. Abdominal boşluk. Karın boşluğu.

İngilizce Abdominal distention Türkçe anlamı, Abdominal distention eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Abdominal distention ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

A c deformity : Arnold-chiari yapılış bozukluğu. A-c kusuru.

A amplitude mod : A-mod görüntü. Ultrasonografide gönderilen ses dalgasının yayılımı doğrultusunda, farklı yüzeylerden yansıyan ses dalgalarının, yansımanın şiddetine göre çizgisel bir grafik olarak gösterilmesi. özellikle gözde biyometrik ölçümlerde kullanılır.

 

Abdominal fat necrosis : Karın yağı nekrozu. Karın içi yağ nekrozu.

A band : Çizgili kas teli ışık mikroskobunda incelendiğinde görülen, kalın flamentlerle aralarına giren ince flamentlerin uçlarını içeren ve ışığı iki kez kıran koyu renkli bantlar, anizotrop bant, anizotropik bant. A bandı.

Abdomen : Sindirim organları, karaciğer ve böbreklerin içinde bulunduğu ve göğüs boşluğundan bir diyaframla ayrılan vücut boşluğu, abdomen. Abdomen. Batın. Böcek gövdesinin alt kısım. Karın. Karnın altı. Karın (böcek gövdesinde).

Abaxial : Eksenden uzakta bulunan (biyoloji terimi). Eksendışı. Aks kemiği dışında. Abaksiyal. Eksen dışı. Eksenden uzak, eksen dışı. Eksenden uzak.

Abdominal palpation : Abdominal palpasyon. Avuç içi, parmak veya yumrukla çok hafif basınç uygulayarak karın bölgesindeki değişikliklerin niteliğini anlamak için yapılan muayene, abdominal palpasyon. Karın bölgesinin elle muayenesi.

A crochordon : Köpeklerde küçük, kılsız, hiperplastik bir epidermisle damardan zengin kollajen dokudan ibaret, saplı veya sapsız, deri eklentileri içermeyen, deri sarkmalarıyla belirgin iyicil tümör, fibrovasküler papillom, yumuşak fibrom, pendilöz yumuşak fibrom. Akrokordon.

A c syndrom : A-c sendromu. Arnold-chiari yapılış bozukluğu.

Abdominal pain : Karın ağrısı. Göğüs ve leğen arası bölgede biçimlenen, klinik belirtileri hayvan türlerine göre değişebilen ağrı, abdominal ağrı. Abdominal ağrı.

Abdominal distention synonyms : abattoir, a clay, abamectin, abdominal ovariectomy, a dna.