Acetaminophen türkçesi Acetaminophen nedir

  • Bir analjezik ilaç.
  • Ateş düşürmek ve ağrıyı hafifletmek için kullanılan kristalli bileşik (medikal).
  • Parasetamol.
  • Asetaminofen.

Acetaminophen ingilizcede ne demek, Acetaminophen nerede nasıl kullanılır?

Acetaminophene : Siklooksijenaz enziminin etkisini engelleyerek prostaglandin üretimini azaltan ve sonuçta ağrı kesici etkiye neden olan ayrıca, ateş düşürücü ve yangı giderici olarak da kullanılan bir ilaç, parasetamol. Asetaminofen.

İngilizce Acetaminophen Türkçe anlamı, Acetaminophen eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Acetaminophen ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Anodyne : Anodin. Rahatlatıcı. Uyuşturucu. Sakinleştirici ilaç. Ağrı kesici. Sakinleştirici. Teskinleştirici. Ağrı dindirici. Yatıştırıcı.

Painkiller : Ağrı dindirici. Ağrı kesici. Ağrıkesici.

Naproxen : Ağrıyı tedavi etmek ve ateşi düşürmek için kullanılan nonsteroidal ilaç. Ağrı kesici, ateş düşürücü ve yangı giderici etkiler gösteren fenilpropiyonik asit türevi steroid yapıda olmayan bir ilaç. Naproksen.

Tylenol : Amerikan menşeili bir ağrı kesici markası.

Analgesic : Analjezik ilaç. Ağrı kesen ilaç. Ağrı kesici. Biyoloji, veterinerlik alanlarında kullanılır. Ağrı kesici ilaç. analjeziye ait olan. şuursuzluk oluşturmadan ağrıyı azaltan ilaç. Ağrı kesici ilaç. Ağrı dindirici. ağrıya karşı duyarlı olmayan. ağrıyı ortadan kaldıran ilaç, ağrı kesici ilaç. Analjezik. Ağrıkesici. Ağrı dindirici.

 

Acetaminophene : Siklooksijenaz enziminin etkisini engelleyerek prostaglandin üretimini azaltan ve sonuçta ağrı kesici etkiye neden olan ayrıca, ateş düşürücü ve yangı giderici olarak da kullanılan bir ilaç, parasetamol.

Acetaminophen synonyms : tempra, datril, anacin iii, panadol, phenaphen, pain pill, paracetamol.