Bisque türkçesi Bisque nedir

  • Koyu çorba.
  • Gövde.
  • Sırsız porselen.
  • Bisküvi.
  • Sırsız beyaz porselen.

Bisque ingilizcede ne demek, Bisque nerede nasıl kullanılır?

Crayfish bisque : Kremalı karavide çorbası.

Bisques : Sırsız beyaz porselen. Sırsız porselen. Bisküvi. Koyu çorba. Gövde.

Bis : Uluslararası ödemeler bankası. Bis. Tekrar. Birinci dünya savaşı’nın ardından yapılan versailles antlaşmasıyla almanya'nın müttefikler'e ödeyeceği savaş tazminatları için avrupa merkez bankaları arasındaki eşgüdümü sağlamak amacıyla 1930 yılında basel’de kurulan, daha sonra uluslararası para ve finansal sistemi geliştirmeyi amaçlayan ve merkez bankalarına bir banka olarak hizmet veren uluslararası örgüt. krş. basel komitesi. Biyoloji, iktisat, veterinerlik alanlarında kullanılır. İki kez. İkinci defa. Yine. Mükerrer. Bir daha.

Biscay : Minnesota eyaletinde şehir. Atlantik okyanusu'nda kuzey ispanya ile batı fransa arasında yer alan bir körfez.

Biscuit : Peksimet. Çörek. Filtre keki. Daha çok pet hayvanların beslenmesinde kullanılan, yumuşatılıp hamur durumuna getirilen yemin biçimlendirilmiş ve pişirilmiş hali. Pasta. Kurabiye. Kuru pasta. Bisküvi. Gevrek.

Bisect : Birbirine eşit iki parçaya bölmek. İkiye bölmek. İkiye ayırmak. İki eşit parçaya bölmek.

 

Biscuits : Kurabiye. Kuru pasta. Bisküvi. Eskimiş ayakkabı. Çörek.

Bisecting plane : Açıortay düzlemi.

Bise : Bis.

Bisection : Biseksiyon. İkiye bölme usulü. İkiye ayırma. İkiye bölme. İki parçadan herhangi biri.

İngilizce Bisque Türkçe anlamı, Bisque eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Bisque ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Cookie : Bebek. Tatlı çörek. Kurabiye. Çeşitli varlıkların gölgelerini andırması için üzerinde ve kenarlarında değişik oymalar bulunan parça. Adam. Biri. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Oymalı örtü. Tatlı bisküvi.

Potage : Çorba (fransızca terim). Çorba.

Fuselages : Uçak iskeleti. Gövde (bot). Uçak gövdesi.

Bodying : Esas. Miktar. Beden. Ceset. Yığın. Hacim. Cüsse. Vücut. Yoğunluk.

Carcass : Kalıntı. Kadavra. Gövde et. Döküntü artık. Çatkı. Hurda. Enkaz. Bina iskeleti.

Fuselage : Gövde (bot). Uçak iskeleti. Uçak gövdesi.

Cracker : Artist gibi kız. Kırıcı. Patlangıç. Sistem kırıcı. Gevrek. Yavru. Kırma makinesi. Bilgisayar, madencilik alanlarında kullanılır. Fişek. Piliç.

Frustum : Kesik koni. (geometri) kesik koni veya piramit. Kesik gövde. Koni gövdesi. Paralel olarak kesilmiş olan üç boyutlu cisim parçası.

Soup : Et suyu. Motor gücü. Sebze ya da benzer malzemelerin karışımından hazırlanan sıvı yiyecek. Fotoğraf banyo ilacı. Et. Etsuyu. Çorba. Yoğun sis. Nitrogliserin.

Bisque synonyms : bisques, frustums, carcasses, airframes, carcase, body, bodies, airframe, potages, pavers, carcases, biscuit, cookies, biscuits, frame, cooky, thick soup.

Bisque ingilizce tanımı, definition of Bisque

Bisque kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : A white soup made of crayfish. Unglazed white porcelain. Also, an extra innings allowed to a weaker player in croquet. A point taken by the receiver of odds in the game of tennis.