Bodywork türkçesi Bodywork nedir

  • Kaporta.
  • Beden ve ruh sağlığını korumak ve iyileştirmek amacıyla yapılan fizik tedavi veya egzersiz gibi yöntemler.
  • Kaportacılık.
  • Kasa.
  • Karoser.
  • Üst yapı.

Bodywork ingilizcede ne demek, Bodywork nerede nasıl kullanılır?

Bodyworks : Beden ve ruh sağlığını korumak ve iyileştirmek amacıyla yapılan fizik tedavi veya egzersiz gibi yöntemler. Kasa. Karoser. Üst yapı. Kaporta. Kaportacılık.

Bodyweight : Vücut ağırlığı. Beden ağırlığı.

Body activities : Vücut faaliyetleri.

Body and soul : Tüm benliğiyle. Bütün varlığıyla. Canla başla. Vücut ve ruh. Tüm varlığıyla. Bütün benliğiyle. Bütün kalbiyle. Bir kimsenin fiziksel ve ruhsal yönleri.

Body axes : Gövde ekseni.

Body builder : Yarışmalı gösteriler için vücut geliştiren kimse. Vücut geliştiricisi. Karoser yapımcısı. Badici. Vücut geliştiren.

Body building : Vücut geliştirme. Badi. Ağırlık kaldırılarak ve alıştırma yapılarak kasların güçlendirilmesi ve şekillendirilmesi.

Body centred : Gövde merkezli.

Body centered structure : Gövde özekli yapı. Köşelerinde olduğu gibi gövde özeğinde de örgüsü bulunan buzsul.

Body bag : Ceset taşımaya özgü fermuarlı torba. Ceset torbası.

İngilizce Bodywork Türkçe anlamı, Bodywork eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Bodywork ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

 

Bonneting : Motor kapağı. Başlık giydirmek. Kaput. Kep. Kapak. Bone. Bağcıklı bone. Başlık.

Carbody : Araba gövdesi.

Fairings : Kaplama parçası. Kaplama. Karenaj. Kaplama uçak.

Caboose : Yük treninde bekçi vagonu. Tren personel vagonu. Kalça. Mutfak (gemi veya tren). Trende personel vagonu. Marşandizin arkasına takılan ve demiryolu görevlilerini taşıyan cumbalı vagon. Personel vagonu. Gemi mutfağı. Küçük kamara.

Cowlings : Motor kaportası. Motor kapağı. Kaput. Uçak motor kapağı. Aspiratör şapkası. İç kaplama. Uçak motorunun kapağı.

Motor vehicle : Motorlu ulaşım aracı. Motorlu taşıt. Motorlu araç. İnsan ya da yük taşıyan, iki ya da daha çok dingilli, motor gücüyle devinen araçlara verilen genel ad. Motorlu nakil aracı.

Vehicle body : Taşıt karoseri. Taşıt gövdesi. Araçlarda motor, çatkı ve mekanik ergenlerin dışında kalan, görünen dış bölüm. Araç kasası. Gövde. Vagon sandığı.

Cash register : Yazar kasa makinası. Yazar kasa. Otomatik yazar kasa. Otomatik makineli vezne. Ödeme kaydedici cihazlar. Kaydedici kasa. Yazarkasa. Otomatik kasa.

Superstructure : Üst düzey ilişkiler. Üstyapı. Ek kat. Diğerinin üstünde inşa edilen yapı. Üst kısım. Süperstrüktür. Marksist yaklaşımda, altyapının üzerinde yükselen dil, din, ahlak, ideoloji, siyaset, hukuk ve kültür gibi unsurlar bütünü. krş. altyapı 2. Üst güverte. Eğitim, iktisat alanlarında kullanılır. Üst kademe.

 

Bodywork synonyms : automotive vehicle, bodyworks, pavement, nacelle, coachwork, manual labor, bonnets, hood, cash point, nacelles, body, carriage body, bonnet, cab, banker, cowl, bodies, cabs, cases, case, cash desk, cashbox, cabooses, cowling, manual labour, box, cash box, fairing.