Hypostasize türkçesi Hypostasize nedir

  • Varlığını tanımak.
  • Gerçeklik olarak kabul etmek.
  • Varlığını kabul etmek.
  • Sağlam bir gerçeklik olarak sunmak (hypostasise olarak da yazılır).
  • (amerikan ingilizcesi) varlığını kabul etmek.

Hypostasize ingilizcede ne demek, Hypostasize nerede nasıl kullanılır?

Hypostasis : Kan toplanması. Dayantı. Hazreti isa'nın kişiliği. Biyoloji, veterinerlik alanlarında kullanılır. Hipostazi. Temel. Bir karakterin ortaya çıkmasından sorumlu genler arasında baskılayıcı etki olmaması durumu. Toplardamar akımı yetersizliği nedeniyle bir organın veya vücudun belli bir bölümündeki kan dolaşımının aksaması veya durgunlaşması. Esas. Basırıklık.

Hypostat : Basırık.

Hypostate gene : Bir karakterin ifade edilmesinden sorumlu, farklı genler arasında çekinik olan gen. Hipostat gen.

Hypostatic : Bir karakterin ortaya çıkmasında farklı genler arasında baskılayıcı etkilerin olması durumu (genetik). Epistatik. Hipostatik. Kan toplaması sonucu. Hipostazisla ilgili olan. hipostazisis gösteren. hipostazisisin neden olduğu hipostazisa bağlı olan. Tanrılık'ta bulunan üç kişiden herhangi birinin varlık veya kişiliği ile ilgili (dinbilim). Bir organda kan toplanmasıyla ilgili (tıp veya medikal terimi).

Hypostatic pneumonia : Hipostatik akciğer yangısı. Kronik hasta veya yatalak hayvanların yanal pozisyonda uzun süre boylu boyunca yatmaları ve kanın akciğerlerde göllenmesinden kaynaklanan akciğer yangısı.

 

Hypostatize : Varlığını kabul etmek. Varlığını tanımak. Gerçeklik olarak kabul etmek.

Hypostatically : Hipostatik olarak.

Postmortem hypostatic congestion : Postmortem hipostatik konjesyon. Ölüm sonrası hipostatik konjesyon.

İngilizce Hypostasize Türkçe anlamı, Hypostasize eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Hypostasize ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Reify : Şeyleşmek. Maddeleştirmek. Somutlaştırmak. Şeyleştirmek. Cisimleştirmek.

Activity : Bilgisayar, bilişim, eğitim, fizik, kimya, sosyoloji, veterinerlik alanlarında kullanılır. Hareket. Faaliyet. Çocukların, kendi amaç ve gereksinmelerine uygun geldiği için isteyerek katıldıkları herhangi bir öğrenme durumu. Etki. Eyleyim. Yapılan işler. Fiil. Bir bilgi işlem dizgesinde ana kütük tutanaklarının, öngörülen belirli bir dönem içinde, gördükleri işlem sayısıyla gösterilir nitelikleri. Meşguliyet.

Hypostasize synonyms : bodily function, bodily process, body process, hypostatise, hypostatize.

Hypostasize ingilizce tanımı, definition of Hypostasize

Hypostasize kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : To conceive or treat as an existing being. To hypostatize. To make into a distinct substance.