Bohemia türkçesi Bohemia nedir

  • Bohemya.
  • Sıra dışı gösterişte yaşam tarzı olan kimseler.
  • Bohem.
  • Uluslararası ilişkiler alanında kullanılır.

Bohemia ile ilgili cümleler

English: Come with us to the Bohemian forests!
Turkish: Bizimle Bohemian ormanlarına gel!

Bohemia ingilizcede ne demek, Bohemia nerede nasıl kullanılır?

Bohemian : Bohemyalı. Topluma uymadan yaşayan. Bohem. Bohem hayat yaşayan. Bohem hayat yaşayan kimse. Çingene. Kural tanımayan.

Bohemianism : Bohem hayatı.

Bohemians : Bohemyalı. Çingene. Topluma uymadan yaşayan. Bohem hayat yaşayan. Kural tanımayan. Bohem hayat yaşayan kimse. Bohem.

Bohemias : Bohem. Bohemya.

Carbohemoglobin : Karbohemoglobin.

Bohr effect : Biyoloji, veterinerlik alanlarında kullanılır. Solunumda karbonik asit artışının hemoglobinin oksijen bağlama kapasitesini düşürmesi gibi, hemoglobinin oksijen taşıma üzerinde ph etkisi. Kanda karbondioksit basıncının artması ve ph’nın düşmesi sonucu, oksijenin dissosiye olma eğrisinin sağa kayması veya hemoglobinin oksijeni serbest bırakması olayı. Bohr etkisi.

Boh : Şaşırtmak veya korkutmak için kullanılan bir ünlem. Be. Katılmama nidası. Onaylamama avazı.

Bohea : Düşük kalitede siyah çin çayı.

Bohr orbit : Bir öğecik çekirdeğinin çekim alanında dolanan bir eksiciğin ya da güneş gibi büyük bir kütlenin, çekim allanında dolanan bir uydunun izlediği kapalı yörünge. Fizik, kimya alanlarında kullanılır. Bohr yörüngesi. Eski nicem kuramında, eksiciğin çekin çevresinde çevrimsel olarak devinirken geçtiği noktalardan oluşan kapalı eğri. Bohr dolancası.

 

Bohr : Aage niels bohr (1922 doğumlu). Danimarkalı bir fizikçi. Bir soyadı. Niels henrik david bohr (1885-1962). 1975 yılı nobel fizik ödülü sahibi (niels henrik david bohr'un oğlu). 1922 yılı nobel fizik ödülü sahibi.

İngilizce Bohemia Türkçe anlamı, Bohemia eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Bohemia ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Clique : Ortak bir çıkar veya hedef paylaşan küçük grup. Klik. Grup. Komite. Takım. Hizip. Zümre.

Pack : Sırt çantası. Koruyucu bir madde ile doldurmak. Deste (iskambil). Ambalajlamak. Semer. Bohça. Eşyalarını toplamak. Kütle. Valiz toplamak. Sürü.

Camp : Düşerge yapmak. Adileştirmek. Ordugah. Konmak. Tarih, veterinerlik alanlarında kullanılır. İbne. Döngüsel adenozin monofosfat. Ortak bir çıkar veya hedef paylaşan küçük grup. Camp. Kamp kurmak.

Coterie : Grup. Zümre. Heyet. Seçkin çevre. Topluluk. Ortak bir çıkar veya hedef paylaşan küçük grup.

 

Bohemians : Kural tanımayan. Çingene. Bohem hayat yaşayan. Bohemyalı. Bohem hayat yaşayan kimse. Topluma uymadan yaşayan.

Bohemian : Bohem hayat yaşayan kimse. Çingene. Kural tanımayan. Topluma uymadan yaşayan. Bohemyalı. Bohem hayat yaşayan.

Ingroup : Ortak bir çıkar veya hedef paylaşan küçük grup (sosyoloji). Ortak bir çıkar veya hedef paylaşan küçük grup. Hizip. Klik. Grup.

Bohemia synonyms : inner circle, bohemias.

Bohemia ingilizce tanımı, definition of Bohemia

Bohemia kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : A country of central Europe.