Claim compensation türkçesi Claim compensation nedir

  • Tazminat talep etmek.
  • Bedel talep etmek.

Claim compensation ingilizcede ne demek, Claim compensation nerede nasıl kullanılır?

Claim : Talepte bulunmak. Hak talep etmek. Israr etmek. Hak talebinde bulunmak. Alacak hakkı. Hak. Bir paranın ödenmesi, bir malın teslimi veya bir işin görülmesini karşı taraftan isteme hakkı. bilançonun aktifinde yer alan ve vadesi gelince kazanılacak para. Talep. Herhangi bir işlem sonucu doğan akçalı hak. Alacak.

Compensation : Telafi. Bireyin, belli bir çalışma alanında başarı göstererek ya da özel bir davranış yolu seçerek, bilinçli ya da bilinçsiz olarak geliştirdiği yetersizlik ve aşağılık duygularını yenmesiyle kişiliğini dengede tutması. Bedel. Taşınmazı kamulaştırılan bir kimseye, yasalarda belirtilen yöntemlere göre hesaplanarak verilmesi gereken ödence. Maaş. Tazminat. Ödünleme. Bitki, eğitim, iktisat, sosyoloji, veterinerlik alanlarında kullanılır. Ödün. Kamu yararı amacıyla, taşınmazı kamulaştırılan kişiye, bu işlemi gerçekleştiren kamu kuruluşunun yasalar uyarınca ödediği para.

Claim damages : Parasal olarak masrafların karşılanmasını talep etmek. Tazminat talep etmek. Hasar talebinde bulunmak. Zarar ve ziyan iddia etmek. Tazminat istemek.

Claim for compensation : Tazminat talebi. Tazmin talebi.

 

Claim for damages : Tazminat istemi. Tazminat talebi. Tazminat talep etmek. Tazminat talebinde bulunmak. Zarar ve ziyan talebi. Tazminat davası.

Claim for indemnity : Tazminat talebi.

İngilizce Claim compensation Türkçe anlamı, Claim compensation eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Claim compensation ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Claim for damages : Tazminat davası. Tazminat istemi. Tazminat talebi. Zarar ve ziyan talebi. Tazminat talebinde bulunmak.

Demand satisfaction : İntikam istemek. Talep karşılaması. Öç alma peşinde koşmak.

Claim damages : Zarar ve ziyan iddia etmek. Parasal olarak masrafların karşılanmasını talep etmek. Tazminat istemek. Hasar talebinde bulunmak.