Collectanea türkçesi Collectanea nedir

  • Antoloji.
  • Edebi eserler koleksiyonu.
  • Çeşitli kaynaklardan toplanmış olan eserler.
  • Derleme.

Collectanea ingilizcede ne demek, Collectanea nerede nasıl kullanılır?

Collectability : Tahsil edilebilirlik.

Collectable : Toplanabilir. Koleksiyonluk eşya. Toplamaya değer olan ender rastlanan nesne.

Collectables : Toplamaya değer olan ender rastlanan nesne. Toplanabilir. Koleksiyonluk eşya.

Bills collectable : Tahsil edilebilir senetler. Bir firma tarafından alınan ve tahsil edilmesi için bankaya aktarılan para cetveli.

Uncollectable : Bir araya getirilemez. Toplanamaz. Kolleksiyonu yapılamaz.

Collect stamps : Hobi olarak çeşitli posta pulları toplamak. Pul toplamak.

Collect call : Ödemeli arama. Karşı taraf ödemeli. Ödemeli telefon. Ödemeli telefon konuşması. Ödemeli çağrı. Karşı ödemeli. Ödemeli konuşma. Karşıdan ödemeli.

Collect on delivery : Alıcı ödemeli gönderme. Malın teslimi sırasında mal bedelinin nakit, kredi kartı veya çekle ödenmesi. Teslimde ödeme şartı. Bir öğenin teslimatından sonra yapılan ödeme. Teslimde ödeme. Teslimatta ödeme. Cod. Teslimde tahsil etme. Ödemeli olarak.

Collect money : Para toplamak. Para tahsilatı yapmak.

Collect fees : Ücretleri toplamak.

İngilizce Collectanea Türkçe anlamı, Collectanea eş anlamlısı

 

Sözcükler, direkt olarak Collectanea ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Composition : Düşüncelerin seçilmesi, sıraya konması, geliştirilmesi ve yazılı ya da sözlü olarak düzgün bir biçimde anlatılması işi. birtakım öğeleri bir bütün elde etmek amacıyla birleştirme, kaynaştırma işlemi ya da sanatı. öğrencilere anadillerini doğru, etkili ve güzel bir biçimde konuşup yazmayı öğretmek amacıyla orta dereceli ve yüksek okullarda okutulan ders. Bir özdeğin hangi kimyasal türlerden oluştuğunu belirleyen verilerin tümü. Anlama. Kompozisyon. Yapıt. Yazı. Eserdeki düzeltme. Yapıt yaratma. Düzenleme.

Garlands : Nebraska eyaletinde yerleşim yeri. Teksas eyaletinde şehir. Şerit. Çelenk giydirmek. Askı çelenk. North carolina eyaletinde yerleşim yeri. Çelenk. Sapanlı halat.

Reader : Seçki. Okuyan. Okutman. Yayımlanacak eserleri eleştiren kimse. Doçent. Okur. Okuyucu. Doçent (ingiliz ingilizcesi). Eleştirmen.

Garlanding : Şerit. North carolina eyaletinde yerleşim yeri. Nebraska eyaletinde yerleşim yeri. Sapanlı halat. Çelenk giydirmek. Teksas eyaletinde şehir. Askı çelenk. Çelenkle süslemek.

Anas : Eşyalar koleksiyonu (özellikle belirli bölge veya kişi, vs. simgeleyen). Derlemenin bir kısmı. Seçmeler. Ana. Antolojiden bir bölüm.

 

Compiles : Telif etmek. Derlemek. Sıralamak. Toplamak. Derleyip toplamak. Toplayıp bir araya getirmek. Derle.

Collected works : Müdevvenat. Toplu çalışmalar.

Compiling : Derleniyor. Derleyen. Sıralamak. Derleyici. Telfik. Derlemek. Toplamak. Redaksiyon. Telif etmek.

Anthologies : Seçmeler. Antolojiler. Güldeste.

Collectanea synonyms : collected work, collations, collected, readers, omnibuses, collection, omnibus, garland, eclectic, compilation, anthology, compositions, ana, collecting, collation, compile, compilations.

Collectanea ingilizce tanımı, definition of Collectanea

Collectanea kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : Passages selected from various authors, usually for purposes of instruction. Miscellany. Anthology.