Glycerole türkçesi Glycerole nedir

Glycerole ingilizcede ne demek, Glycerole nerede nasıl kullanılır?

Acylglycerole : Bir veya daha çok organik asitle, özellikle uzun zincirli yağ asitleriyle esterleşmiş gliserol, açilgliserol. Açilgliserol. Gliserit.

Diphosphatidyl glycerol : Başlıca bitkilerde bulunan ve hayvanlarda kardiyolipin şeklinde görülen, iki molekül fosfotidik asitle birleşen gliserolün yağ asitleri ile yaptığı ester. Difosfatidil gliserol.

Glycerol : Biyoloji, kimya, veterinerlik alanlarında kullanılır. Gliserin. Lipitlerin yapısında bulunan üç karbonlu bir alkol. gliserin. Gliserol. C3h5(oh)3, gliserol; plastik , boya , patlayıcı, güzellik gereci işleyimlerinde yaygın olarak kullanılan çokdeğerlikli bir alkol..

Glycerolation : Spermayı dondurma ve çözdürme sırasında spermatozoonları korumak için sulandırılacak spermaya gliserol katılması işlemi. Gliserolasyon.

Glycerolize : Gliserolleştirmek.

Glycerols : Gliserin.

Simple triacylglycerol : Basit triaçilgliserol. Yapısında tek tip yağ asidi içeren triaçilgliserol, basit trigliserit.

Glycerate : Gliserat. Bir tuz veya gliserik asitin esteri.

Monoacylglycerol : Bir molekül yağ asidinin gliserolla oluşturduğu ester, monogliserit. Monoaçilgliserol.

Glycerose : Gliseroz.

İngilizce Glycerole Türkçe anlamı, Glycerole eş anlamlısı

 

Sözcükler, direkt olarak Glycerole ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Glycerine : Gliserin. Gliserinli. Lipitlerin yapısında bulunan, tatlı kıvamlı ve sıvı yapıda, üç karbonlu bir alkol, gliserol, propantriol. Lipitlerin yapısında bulunan üç karbonlu bir alkol. gliserin.

Glycerol : Gliserin. C3h5(oh)3, gliserol; plastik , boya , patlayıcı, güzellik gereci işleyimlerinde yaygın olarak kullanılan çokdeğerlikli bir alkol.. Biyoloji, kimya, veterinerlik alanlarında kullanılır. Lipitlerin yapısında bulunan üç karbonlu bir alkol. gliserin.

Glycerite : Gliserinle birleştirilmiş ilaç özelliği olan madde. Gliserit.

Glycerole synonyms : glyceryl ester.

Glycerole ingilizce tanımı, definition of Glycerole

Glycerole kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : Same as Glycerite.