Glycerol türkçesi Glycerol nedir

  • Biyoloji, kimya, veterinerlik alanlarında kullanılır.
  • C3h5(oh)3, gliserol; plastik , boya , patlayıcı, güzellik gereci işleyimlerinde yaygın olarak kullanılan çokdeğerlikli bir alkol..
  • Lipitlerin yapısında bulunan üç karbonlu bir alkol. gliserin.
  • Gliserin.
  • Gliserol.

Glycerol ingilizcede ne demek, Glycerol nerede nasıl kullanılır?

Diphosphatidyl glycerol : Başlıca bitkilerde bulunan ve hayvanlarda kardiyolipin şeklinde görülen, iki molekül fosfotidik asitle birleşen gliserolün yağ asitleri ile yaptığı ester. Difosfatidil gliserol.

Glycerolation : Spermayı dondurma ve çözdürme sırasında spermatozoonları korumak için sulandırılacak spermaya gliserol katılması işlemi. Gliserolasyon.

Glycerole : Gliserol.

Glycerolize : Gliserolleştirmek.

Glycerols : Gliserin.

Triacylglycerol lipase : Diyetle alınan triaçilgliserollerin dış yağ açil gruplarının ayrılmasını katalizleyen hidrolaz sınıfından bir enzim, trigliserit lipaz. Lipaz. Triaçilgliserol lipaz.

Simple triacylglycerol : Basit triaçilgliserol. Yapısında tek tip yağ asidi içeren triaçilgliserol, basit trigliserit.

Acylglycerole : Gliserit. Açilgliserol. Bir veya daha çok organik asitle, özellikle uzun zincirli yağ asitleriyle esterleşmiş gliserol, açilgliserol.

Glycerate : Gliserat. Bir tuz veya gliserik asitin esteri.

 

Mixed triacylglycerol : Yapısında farklı tip yağ asitleri içeren triaçilgliserol, karışık trigliserit. Karışık triaçilgliserol.

İngilizce Glycerol Türkçe anlamı, Glycerol eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Glycerol ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

[#propantriol Propantriol] : Propantriol.

Alcohol : Doymuş karbon atomuna bağlı hidroksil grubu içeren bileşikler. Biyoloji, veterinerlik alanlarında kullanılır. Hidroksil gruplarına sahip hidrokarbon yapısında organik bileşik grubu. Alkollü içki. İçkit. Çakırözü. İspirto. Yapısında primer alkol özelliğinde, renksiz, uçucu ve tutuşabilir bir alkiloksit bulunan, ch3 - ch2 - oh formülüyle gösterilen damıtılmış sıvı. İçki. Alkol.

Glycerins : Gliserinli.

Glycerine : Lipitlerin yapısında bulunan, tatlı kıvamlı ve sıvı yapıda, üç karbonlu bir alkol, gliserol, propantriol. Gliserinli.

Glycerin : Kimya, veterinerlik alanlarında kullanılır. Lipitlerin yapısında bulunan, tatlı kıvamlı ve sıvı yapıda, üç karbonlu bir alkol, gliserol, propantriol. Yağlardan hidroliz sonucu elde edilen ayrıca sentetik olarak da hazırlanan, gıdalarda su kaybının önlenmesi ve tatlandırıcı olarak kullanılan renksiz, kokusuz, tatlı bir trihidroksi alkol şurubu, gliserol. Gliserinli.

Glycerol synonyms : glycerols, glycerole.

Glycerol ingilizce tanımı, definition of Glycerol

Glycerol kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : Same as Glycerin.