Honorless türkçesi Honorless nedir

  • (amerikan ingilizcesi) onursuz.
  • Onursuz.
  • Şerefsiz (honourless olarak da yazılır).

Honorless ingilizcede ne demek, Honorless nerede nasıl kullanılır?

Honor a debt : Borcunu ödemek. Bir borcu ödemek. Borç ödemek.

Honor roll : Onur listesi. Övünç çizelgesi. İftihar listesi (özellikle de akademik veya askeri başarılardan dolayı). Bir okulda ulusçu ve insanca davranışları, derslerindeki başarıları ile dikkat çeken seçkin öğrencilerin adlarının yazıldığı çizelge. İftihar listesi.

Bring honor to : Onurlandırmak.

Do honor to : Şereflendirmek.

In honor of : Şerefine.

Debt of honor : Namus borcu. Şeref borcu. Kumar borcu.

Code of honor : Etik kurallar. Moral değerler. Ahlak kuralları.

Escort of honor : Şeref kıtası. Onur veya şeref işareti olarak bir kimseye eşlik eden muhafızlar grubu.

Guard of honor : Merasim kıtası. Şeref kıtası.

Family honor : Aile onuru.

İngilizce Honorless Türkçe anlamı, Honorless eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Honorless ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Sober : Gösterişsiz. İçkide aşırıya kaçmayan. Durgunlaştırmak. Ciddi. Uslanmak. Ağırbaşlı. Düşünceli bir hale sokmak. Ayıltmak. Sarhoş olmayan. Aklını başına getirmek.

Achromatic : Renksemez. Akromatik. Perdesi değişmeyen. Renksiz. Renközü olmayan. (siyah, beyaz ve gri, renksemezdir). renkserin karşıtı. Renksiz; renk meydana getiren en küçük uyartıya duyarsız. Biyoloji, sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Renk değişikliği yapmayan, ışığı renklerine ayırmadan kıran, akromatik, akromatoz.

 

Faded : Rengi atmış. Solmuş. Zayıflamış. Uçuk. Geçkin. Akçıl. Ağarık. Soluk. Solgun. Güzelliğini yitirmiş.

Wan : Benzi atmış. Solgun. Geniş alan ağı. Bitik. Soluk. Wide area network. Benzi sararmış. Yorgun.

Dishonourable : Onur kırıcı. Şerefsiz. Rezil. Haysiyetsiz. Ciğeri beş para etmez. Güvenilmez. Namussuz. Dürüst olmayan. Yüz kızartıcı.

Vividness : Parlaklık. Canlılık. Canlılık (renk).

Somber : Karanlık. Koyu. Hüzünlü. Kasvetli. Ağırbaşlı. İç karartıcı. Loş. Karamsar. Çok ciddi.

Color : Rengin üç değişkeninden biri (öbürleri: parlaklık, doyma). karmaşık bir ışığın, ağır çeken dalga uzunluğu, dolayısıyla bu dalga uzunluğuna uygun düşen rengi. herhangi bir rengin; kırmızı, sarı, yeşil, mavi ve yeniden kırmızı olarak çembersel biçimde sıralanan renklerden birine olan benzerliği. (siyah, beyaz ve gri, renközü bulunmayan ışıklardır). tv. renkli televizyonda, renklilik bilgisini oluşturan öğelerden biri. Yüzü kızarmak. Bkz.colour. Renk katmak. Halkbilimin en önemli konularından biri olan, insanlık çapında geniş bir uygulama alanı bulan, her toplumun kendi anlayış, yaşantı, gelenek ve göreneklerine göre doğa, doğaüstü ve kültürel olayları simgeleştirmekte kullanılan doğal oluşum, bk. halkbilim, gelenek, görenek, doğa, simge. Renk değiştirmek. Renk vermek. Üçlü benek. Algılamanın niteliğinde, ışığın görüntüsel bileşim ayrımlarının doğurabilecekleriyle aynı türden olan ayrımları gözlemeyi ve ayırt etmeyi sağlayan, görsel bir algılanmanın belirtisi. renk bir dalga uzunluğudur. örnek ; kırmızı, görüntüsü açısından en uzun, mor ise en kısa dalga uzunluğu içindedir. Boya.

 

Pallid : Sönük. Soluk. Silik. Benzi atmış. Solgun. Donuk.

Bleached : Beyazlamış. Ağartmak. Beyazlatılmış. Rengini açmak. Beyazlatmak.

Honorless synonyms : waxlike, unmotorized, prefaded, pastelike, waxen, unmotorised, sombre, ignoble, dulled, undignified, washed out, drab, pale, neutral, lurid, waxy, pasty, bloodless, etiolated, etiolate, dishonorable, whitened, livid, disreputable, ashen, colourless, greyed, blanched, inglorious, colour, washy, white.

Honorless zıt anlamlı kelimeler, Honorless kelime anlamı

Colorful : Renk renk. Canlı. Parlak. Rengarenk. Hareketli. Renkli. Ala.

Chromatic : Renklerle ilgili. Parlak renkli ya da boyandığında parlak renk meydana getiren. Kromatik. Renkli. Renksel. Yarım tonlardan oluşan (müzik terimi). Renközü olan. renksemezin karşıtı. Renge ilişkin olayları ya da nesneleri belirleyen (özdek). içinden geçen güneş ışığını tek renkli bileşenlerine ayıran (özdek). Renklere ait. Renkser.

Motorized : Motorize. Motorize etmek. Motorlu. Motor takmak. Motorla. Motorlu araçlarla donatılmış.

Honorless ingilizce tanımı, definition of Honorless

Honorless kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : Destitute of honor. Not honored.