Microcomputer türkçesi Microcomputer nedir

  • Ana işlem birimi olarak bir mikroişleyiciyle bellek ve öteki donanım birimleri olarak çok büyük çapta tümleşik (çbçt) birleşenlerden oluşan bir bilgisayar türü. çbçt teknik biliminin geliştirdiği mikroizlenceleme olanağı donanım ile yazılım arasında esnek bir köprü sağlamakta, ana işlem biriminin sağladığı temel komutlar kullanıcıya mikroizlencelerle geliştirilmiş daha yüksek düzeyli komutlar biçiminde sunulmaktadır.
  • Mikro bilgisayar.
  • Mikrobilgisayar.
  • Bilgisayar, bilişim alanlarında kullanılır.

Microcomputer ingilizcede ne demek, Microcomputer nerede nasıl kullanılır?

Advanced microcomputer : İleri mikrobilgisayar.

Microcomputers : Mikrobilgisayarlar. Mikrobilgisayar.

Microcomputing : Mikrobilişim. Mikro bilişim. Mikroişlem.

İngilizce Microcomputer Türkçe anlamı, Microcomputer eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Microcomputer ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Micros : Mikroskoba ait anlamlarında önek. Anormal derecede ufak. Küçük. Milyonda bir anlamlarında önek. Mikro. Minik.

Pc : Darbe kod kiplenimi. Küçük bilgisayar. Ev bilgisayarı. Kişiye özel ya da hususi bilgisayar. Kişisel bilgisayar. Kişisel yada bireysel kullanım için tasarlanan bilgisayar (bilgisayar).

 

Microcomputers : Mikrobilgisayarlar.

Microprocessor : Mikro işlemci. Mikroişlem birimi. Mikroişlemciler. Mikroişlemci. Mikroişleyici. Çok büyük çapta tümleşme teknikbiliminin olanaklarıyla, tüm ana işlem biriminin tek bir yonga üzerinde oluşturulduğu bir birleşen. mikroişleyiciler standart olarak 2”x1/2" x 1/8" boyutlarında, 40 çıkışlı bir birleşen biçiminde sunulmaktadır. mikroişlemci sözcüğü de kullanılmaktadır.

Portable computer : Taşınabilir bilgisayar. Taşınır bilgisayar.

Micro : Hassas. Küçük. Anormal derecede ufak. Belirsiz. Mikroskoba ait anlamlarında önek. Minik. Mikro. Mini. Milyonda bir anlamlarında önek.

Desktop computer : Bağımsız bir birim olarak hareket çalışan mikro-bilgisayar. Masaüstü bilgisayar.

Personal computer : Kişisel bilgisayar.

Digital computer : Özünde verilerin kesikli gösterimlerinin kullanıldığı bir bilgisayar. Dijital bilgisayar. Sayısal bir sistem kullanan bilgisayar. Dijital sayısal kompütör. Sayısal bilgisayar.

Microcomputer synonyms : pc board.