Moraines türkçesi Moraines nedir

  • [#buzul+taş Buzul taşı].
  • Buzulların yol açtığı kaya ve küçük taş kırıntılarının olduğu bölge.
  • Buzul taş ve toprağı.
  • Moren.
  • Buzultaş.
  • Ohio eyaletinde şehir.

Moraines ingilizcede ne demek, Moraines nerede nasıl kullanılır?

Moraine dammed lake : Buzul taş gölü. Açık yanı buzul taşlarla tıkanıp kapanan çukurlarda oluşan göl. bk. set gölleri.

Moraine in transit : Buzulun taşıdığı bütün buzul taşları. Devinen buzul taşları.

Moraine rampart : Buzul taşı duvarı. Gerilemiş bir buzulun çökelttiği, yan ya da alın buzul taşlarından oluşmuş uzun bir sırt.

Deposited moraine : Buzulların, erime bölgesinde bıraktıkları buzul taşları. Çökeltilmiş buzul taşlar. Yataklanmış moren.

End moraine : Buzulların duralama döneminde, akıntı yönünde oluşmuş taş parçalarından bileşik yüzey ve dip morenleri yığını. Moren sonu. Ön buzultaşı. Önbuzultaşı. Son moren. Ön moren.

Lateral moraine : Yan moren. Yan buzul taşları. Yan buzul taş. Buzulun kenarlarda taşıdığı ya da çökelttiği buzul taşları. (bunlar dağ eteklerinden düşmüş ya da koparılmış taş parçalarıdır.).

Superficial moraine : Yüzey buzul taşı. Buzul dilinin üstünde, ortada ya da yanlarda yer alan buzul taş. bk. buzul taş.

Mora romagnola pork : İtalya’nın yerli ırkı olan, tipik olarak uzun vücut yapısında, kafa yapısı güçlü ve uzun, ince burunlu ve öne doğru sarkık kulaklara sahip, ortalama vücut yüksekliği 80 cm, ortalama erişkin ağırlığı ise 250-300 kg arasında olan domuz ırkı. Mora romagnola domuzu.

 

Surface moraine : Yüzey buzul taşları. Buzulun üstünde taşıdığı buzul taşları.

Terminal moraine : Ön buzul taş. Ön moren. Önbuzultaşı. Buzulların duralama döneminde, akıntı yönünde oluşmuş taş parçalarından bileşik yüzey ve dip morenleri yığını.

İngilizce Moraines Türkçe anlamı, Moraines eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Moraines ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Marine corps : Deniz piyade sınıfı. Deniz piyade teşkilatı.

Avon : New york city merkezli amerikan ortaklığı. İndiana eyaletinde yerleşim yeri. Fransa'da bir şehir. Kozmetik ve güzellik ürünlerinin bir doğrudan pazarlayıcısı. İngiltere'de bir kontluk. Güney dakota eyaletinde şehir. İllinois eyaletinde yerleşim yeri. Maine eyaletinde yerleşim yeri. New york eyaletinde yerleşim yeri.

Earth : (bitki kökünü) toprakla örtmek. Topraklamak. Üzerinde yaşadığımız, güneş dizgesine bağlı gezegen. Üzerinde yaşadığımız gezegen. Hayvan ini. Örtmek. Toprakla örtmek. Topraklama hattı. Coğrafya, fizik, uzay alanlarında kullanılır. Toprak.

 

Campbell : New york eyaletinde yerleşim yeri. Missouri eyaletinde şehir. Nebraska eyaletinde yerleşim yeri. Alabama eyaletinde şehir. Wisconsin eyaletinde yerleşim yeri. Bir soyadı. Minnesota eyaletinde şehir. Kaliforniya eyaletinde şehir.

Cincinnati : Ohio'da (abd) bir şehir. İowa eyaletinde şehir.

Brooklyn : İowa eyaletinde şehir. Connecticut eyaletinde şehir. İllinois eyaletinde yerleşim yeri. New york city'nin (abd) beş ilçesinden (seçim bölgesinden) biri. İndiana eyaletinde yerleşim yeri. Alabama eyaletinde şehir. Wisconsin eyaletinde yerleşim yeri.

Moraine : Coğrafya, jeoloji alanlarında kullanılır. Buzul taş. Buzulların üstünde, içinde taşıdığı, dipten sürüklediği ya da çökelttiği taş parçaları. Buzulların taşıyıp biriktirdikleri, üzerleri çok kez parıltılı ya da çizikli taşlar.

Usmc : Abd deniz piyadeleri. Deniz ve havada savaşmak üzere eğitilmiş olan ve abd deniz kuvvetleri ile birlikte çalışan abd silahlı kuvvetlerinin bir kolu. Karada.

Bellevue : Washington eyaletinde şehir. İowa eyaletinde şehir. İdaho eyaletinde şehir. Manzara. İllinois eyaletinde yerleşim yeri. Görünüm. Genel görünüm (fransızca). Kentucky eyaletinde şehir. Nebraska eyaletinde şehir. Pensilvanya eyaletinde yerleşim yeri.

Amherst : Wisconsin eyaletinde yerleşim yeri. New york eyaletinde yerleşim yeri. New hampshire eyaletinde yerleşim yeri. Massachusetts eyaletinde yerleşim yeri. Nebraska eyaletinde yerleşim yeri. Maine eyaletinde yerleşim yeri. Orta massachusetts'te (abd) bir kasaba. Virginia eyaletinde yerleşim yeri.

Moraines synonyms : us marine corps, armed service, united states marines, bowling green, united states marine corps, bedford, service, athens, cambridge, morin, bryan, ada, brunswick, glacier, ground, canfield, akron, cheviot, military service.