Moraine türkçesi Moraine nedir

  • Buzul taş ve toprağı.
  • Buzulların yol açtığı kaya ve küçük taş kırıntılarının olduğu bölge.
  • Buzultaş.
  • Buzulların üstünde, içinde taşıdığı, dipten sürüklediği ya da çökelttiği taş parçaları.
  • Buzul taşı.
  • Coğrafya, jeoloji alanlarında kullanılır.
  • Buzulların taşıyıp biriktirdikleri, üzerleri çok kez parıltılı ya da çizikli taşlar.
  • Ohio eyaletinde şehir.
  • Buzul taş.
  • Moren.

Moraine ingilizcede ne demek, Moraine nerede nasıl kullanılır?

Moraine dammed lake : Açık yanı buzul taşlarla tıkanıp kapanan çukurlarda oluşan göl. bk. set gölleri. Buzul taş gölü.

Moraine in transit : Devinen buzul taşları. Buzulun taşıdığı bütün buzul taşları.

Moraine rampart : Buzul taşı duvarı. Gerilemiş bir buzulun çökelttiği, yan ya da alın buzul taşlarından oluşmuş uzun bir sırt.

Deposited moraine : Çökeltilmiş buzul taşlar. Buzulların, erime bölgesinde bıraktıkları buzul taşları. Yataklanmış moren.

End moraine : Ön buzultaşı. Buzulların duralama döneminde, akıntı yönünde oluşmuş taş parçalarından bileşik yüzey ve dip morenleri yığını. Ön moren. Moren sonu. Önbuzultaşı. Son moren.

Terminal moraine : Buzulların duralama döneminde, akıntı yönünde oluşmuş taş parçalarından bileşik yüzey ve dip morenleri yığını. Önbuzultaşı. Ön moren. Ön buzul taş.

 

Moraines : Buzul taşı. Buzultaş. Buzul taş ve toprağı. Ohio eyaletinde şehir. Buzulların yol açtığı kaya ve küçük taş kırıntılarının olduğu bölge. Moren.

Morainic : Buzultaş özelliğinde olan.

Ground moraine : Buzulun altında, yatağı boyunca aşındırma ile ve yarıklardan düşen irili ufaklı parçaların karşılaşmaşıyle oluşmuş kum, kil, mil, cilalı, çizikli çakıl karışımı; katmansız oluşmuş buzul taşları. Coğrafya, jeoloji alanlarında kullanılır. Dip moreni. Buzulun tabanında, yataktan sökülüp koparılmış buzul taşlardan her biri. Dip buzul taşı. Dip buzultaşı.

Lateral moraine : Yan moren. Buzulun kenarlarda taşıdığı ya da çökelttiği buzul taşları. (bunlar dağ eteklerinden düşmüş ya da koparılmış taş parçalarıdır.). Yan buzul taşları. Yan buzul taş.

İngilizce Moraine Türkçe anlamı, Moraine eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Moraine ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Campbell : Alabama eyaletinde şehir. Missouri eyaletinde şehir. New york eyaletinde yerleşim yeri. Wisconsin eyaletinde yerleşim yeri. Bir soyadı. Minnesota eyaletinde şehir. Kaliforniya eyaletinde şehir. Nebraska eyaletinde yerleşim yeri.

 

Bryan : Bir erkek adı. Abd'de birçok eyalette bazı şehirlerin adı. Erkek ismi. Teksas eyaletinde şehir.

Brooklyn : New york city'nin (abd) beş ilçesinden (seçim bölgesinden) biri. Alabama eyaletinde şehir. Connecticut eyaletinde şehir. İowa eyaletinde şehir. İndiana eyaletinde yerleşim yeri. İllinois eyaletinde yerleşim yeri. Wisconsin eyaletinde yerleşim yeri.

Akron : Pensilvanya eyaletinde yerleşim yeri. Alabama eyaletinde şehir. İowa eyaletinde şehir. Akron. New york'ta (abd) bir şehir. Ohio'da (abd) bir şehir. İndiana eyaletinde yerleşim yeri. Uç, uzantı.

Ground : Toprak. Dayandırmak. Yer. Yere sermek. Dayanmak. Topraklamak. Çakmak. Uçurtmamak (uçağı). Kırsal toprak. (gemi) karaya oturmak.

Brunswick : Missouri eyaletinde şehir. New york eyaletinde yerleşim yeri. Abd'de bazı şehirlerin adı. Maine eyaletinde yerleşim yeri. Nebraska eyaletinde yerleşim yeri. Vermont eyaletinde yerleşim yeri. Georgia eyaletinde şehir. Wisconsin eyaletinde yerleşim yeri. Almanya'da bir şehir ve bölge.

Cincinnati : İowa eyaletinde şehir. Ohio'da (abd) bir şehir.

Amherst : Maine eyaletinde yerleşim yeri. Massachusetts eyaletinde yerleşim yeri. Wisconsin eyaletinde yerleşim yeri. Orta massachusetts'te (abd) bir kasaba. New hampshire eyaletinde yerleşim yeri. Virginia eyaletinde yerleşim yeri. Nebraska eyaletinde yerleşim yeri. New york eyaletinde yerleşim yeri.

Moraine synonyms : moraines, morin, glacier, bedford, earth, cambridge, bellevue, ada, cheviot, athens, canfield, bowling green, avon.

Moraine ingilizce tanımı, definition of Moraine

Moraine kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : An accumulation of earth and stones carried forward and deposited by a glacier.