Motor cycle türkçesi Motor cycle nedir

Motor cycle türkçesi ne demek">Motor cycle ingilizcede ne demek, Motor cycle nerede nasıl kullanılır?

Motor : Muharrik. Motor. Otomobille götürmek. Otomobil. Başka tür erkeyi işleyim erkesine çeviren işlerge. Makine. İtici güç. Taşıt. Çeşitli biçimlerdeki erkeyi mekanik erkeye çeviren aygıt. (daha çok elektrik motoru anlamına kullanılır). Araç.

Cycle : Bir sürecin döngü ya da çemberli devinimi sırasında geçirdiği dönemlerden her biri. Aşama. Dönme. Yakı yapıştırmak. Tur. Çevrim. Sürekli biçimde yinelenen belli bir işlem dizisi, özellikte bu dizinin bir kez yinelenme süresi, bk. dönüş süresi. Çoğalan bir değişkenin art arda gelen minimumlar ya da maksimumlar aralıkları ve bu aralıklardaki değişme biçimleri özdeş değilse bu olayın dönümünden söz edilemez. onun yerine art arda gelen her minimum ya da maksimum çifti arasındaki değişim bir çevrim olur. sözgelişi, güneş lekeleri sayısı tekrarlı olarak azalır çoğalır. bir tarihde gözlenen leke sayısı sıfır iken bir süre sonra bu sayı artar, en büyük değeri alır ve sonra tekrar sıfır olur. böylece bir çevrim tamamlanmıştır; ondan sonra ikinci çevrim başlar, başka hızda ve değerlerde çoğalır, yeniden sıfıra iner. bu da ikinci çevrimdir. güneş leke çevrimlerinin süresi 9 ile 13 yıl arasında değişir. Dizi. Seri.

 

Motor body : Motor gövdesi.

Motor car : Motris. Oto motris. Otomotris. Otomobil. Patlamalı, içten yanmalı, elektrikli bir motor ya da gaz türbiniyle devinen taşıt. Binit.

Motor development : Vücudun duruşu, bir yerden başka bir yere doğru devinmesi ve elleri kullanma ile ilgili tepkilerin belli bir sıra izleyerek olgunlaşması. Devinsel gelişme. Motor gelişimi.

Motor driven : Makineli. Motorla çalışan. Motor tahrikli. Motorlu.

İngilizce Motor cycle Türkçe anlamı, Motor cycle eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Motor cycle ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Bikes : Bisiklet.

Cycles : Devir. Seri. Zaman. Dolaşım. Dönme. Dizi. Devre. Aşama. Bisiklet.

Motorcycles : Motosikletler.

Cycle : Elektrik akımının iletken üzerinde aldığı yol. Aşama. Bisikletle gitmek. Siklus. Çoğalan bir değişkenin art arda gelen minimumlar ya da maksimumlar aralıkları ve bu aralıklardaki değişme biçimleri özdeş değilse bu olayın dönümünden söz edilemez. onun yerine art arda gelen her minimum ya da maksimum çifti arasındaki değişim bir çevrim olur. sözgelişi, güneş lekeleri sayısı tekrarlı olarak azalır çoğalır. bir tarihde gözlenen leke sayısı sıfır iken bir süre sonra bu sayı artar, en büyük değeri alır ve sonra tekrar sıfır olur. böylece bir çevrim tamamlanmıştır; ondan sonra ikinci çevrim başlar, başka hızda ve değerlerde çoğalır, yeniden sıfıra iner. bu da ikinci çevrimdir. güneş leke çevrimlerinin süresi 9 ile 13 yıl arasında değişir. Yakı yapıştırmak. Salınım. Bisiklet sürmek. Dönme.

 

Motorbike : Motorlu bisiklet. Motor. Moped.

Biked : Motosiklete binmek. Bisiklete binmek. Bisikletle gezmek. Motor veya önüne gelenle yatan kadın. Bisiklet sürmek. Motorsiklet. Bisiklet.

Bike : Motor veya önüne gelenle yatan kadın. Bisiklet. Motorsiklet. Bisiklet sürmek. Bisikletle gezmek. Motosiklete binmek. Bisiklete binmek.

Motorbikes : Motorlu bisiklet. Motor. Moped.

Chopper : Ç. Dilici. Etleri hızlı dönen bir bıçak yardımıyla çok küçük parçalara ayıran ve katkı maddeleriyle karıştıran işleme aleti. Çapır. Kısa saplı balta. Kuter. Dişler. Takma diş. Satır.

Motorcycle : Motor yuvgusunun oylumu 125 cm3 ten büyük olan iki tekerlekli motorlu taşıt. Motor. Motorlu çifteker.

Motor cycle ingilizce tanımı, definition of Motor cycle

Motor cycle kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : A bicycle having a motor attached so as to be self-propelled. In Great Britain the term motor cycle is treated by statute (3 Ed VII. c. 36) as limited to motor cars (self-propelled vehicles) designed to travel on not more than three wheels, and weighing unladen (that is, without water, fuel, or accumulators necessary for propulsion) not more than three hundred weight (336 lbs.).