Occidental türkçesi Occidental nedir

Occidental ingilizcede ne demek, Occidental nerede nasıl kullanılır?

Occidental language : 1922 yılında edgar de wahl tarafından oluşturulan veya icat edilen ve neredeyse tamamen büyük batı dillerinden türetilen yapay uluslararası dil. Batı dili. Interlingue.

Occidentalise : Batılılaştırmak.

Occidentalism : Batıcılık. Oksidentalizm.

Occidentalize : Batılılaştırmak.

Occidentals : Batı'ya özgü. Karasal. Batı. Batılı. Garp.

Occidents : Batılı. Batı. Garp. Magrib.

The occident : Batı.

İngilizce Occidental Türkçe anlamı, Occidental eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Occidental ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Territorials : Mülki. Araziye ait. Ülkesel. Kara. Gönüllü asker birliği. Belirli bir bölgeye ait. Karaya ait. Bölgesel. Yerel.

Terrestrial : Dünyevi. Dünyaya ait. Dünya ile ilgili. Karada yetişen. Dünyasal. Dünya veya karayla ilgili. Dünyada var olan şey. Karaya ait. Yer küresine ilişkin.

Denizen : İkamet eden kişi. Oturma izni olan kimse. Müdavim. İkamet eden kimse. Ortama uyum sağlamış canlı. Vatandaş. Bir yerin yerlisi veya orada yerleşik olan kimse. Sakin. Yerleşmiş yabancı sözcük. Oturma iznine sahip kimse.

 

Dweller : Kimse. Oturan. İkamet eden veya oturan kimse. Sakin.

Westerner : Garplı. Batı amerikalı.

Lagan : Batık. Gemi enkazı.

Continentals : Avrupaya ait. Avrupa kıtasındaki ülkelere özgü. Avrupa ile ilgili. Kıta. Avrupa'ya ait. Kontinental. Kıtasal. İngilizler ve irlandalılar haricindeki avrupalı. Avrupalı.

Occidents : Magrib.

Hesperian : Bir batı ülke yerlisi veya burada yaşayan.

Western : Batısal. Kovboy romanı. Batıya ait. Batıcı. Batı dili. Kovboy filmi.

Occidental synonyms : west, westerners, terrestrious, continental, inhabitant, artificial language, occidentals, the occident, wests, territorial, westerns, west of, the west, habitant, indweller.

Occidental zıt anlamlı kelimeler, Occidental kelime anlamı

Natural language : Doğal dil. Tabii dil. Yıllar boyunca gelişmiş olan insan dili.

Eastern : Şarki. Doğusal. Uzak doğu'nun bireysel savunma sanatları olan kung-fu (çin) ile karate'ye (japon) dayanan film çeşidi. hong kong, singapur, güney kore yapımevlerince çevrilen bu filmler, özellikle 1970'lerden başlayarak bütün dünyayı sardı. el ve ayağın bir silah olarak kullanılmasından kaynaklanan kung-fu ve karate filmlerinin belli başlı özellikleri şunlardır: çok devingen, başdöndürücü bir dizem; kırıcı, öldürücü, çoğu kez sadizme varan şiddet; öç alma olgusu çevresinde oluşan konu; birbirinden kesinlikle ayrılan iyiler ve kötüler; sinema hilelerinin bol bol kullanılması. Doğuya ait. Doğuyla ilgili. Doğu. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Kung-fu filmi. Doğuya ilişkin. Doğuda olan.

Occidental ingilizce tanımı, definition of Occidental

Occidental kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : As, occidental climates, or customs. An occidental planet. Of, pertaining to, or situated in, the occident, or west. Western. Opposed to oriental.