Occidentals türkçesi Occidentals nedir

Occidentals ingilizcede ne demek, Occidentals nerede nasıl kullanılır?

Occidental language : 1922 yılında edgar de wahl tarafından oluşturulan veya icat edilen ve neredeyse tamamen büyük batı dillerinden türetilen yapay uluslararası dil. Interlingue. Batı dili.

Occidental : Batı'ya özgü. Karasal. Garp. Batı. Batılı. Batı ile ilgili.

Occidentalise : Batılılaştırmak.

Occidentalism : Oksidentalizm. Batıcılık.

Occidentalize : Batılılaştırmak.

The occident : Batı.

Occidents : Batı. Magrib. Garp. Batılı.

İngilizce Occidentals Türkçe anlamı, Occidentals eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Occidentals ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

West of : -ın batısı. Batı tarafı. Batısında. Batı yönüne doğru olan.

Hesperian : Bir batı ülke yerlisi veya burada yaşayan.

Western : Batı dili. Kovboy romanı. Batıya ait. Batı ile ilgili. Kovboy filmi. Batısal. New york eyaletinde yerleşim yeri. Batıcı.

Continentals : Avrupaya ait. Kıtasal. Kontinental. Avrupa ile ilgili. Avrupa'ya ait. Kıta. Avrupa kıtasındaki ülkelere özgü. İngilizler ve irlandalılar haricindeki avrupalı. Avrupalı.

Terrestrial : Dünyada var olan şey. Saçma. Dünyevi. Yersel. Karada yetişen. Dünya ile ilgili. Dünyaya ait. Karaya ait.

 

Westernize : Batılaştırmak. Batılılaştırmak.

Territorial : Karada olan. Gönüllü asker. Kara. Yerel. Araziye ait. Karaya ait. Belirli bir bölgeye ait. Bölgesel. Ülkesel.

West : Batıya doğru. Batıda. Garba doğru. Batıya. Batı ülkeleri. Batıdaki. Batısında.

Occidental : Batı ile ilgili.

Denizen : Ortama uyum sağlamış canlı. Vatandaş. İkamet eden kimse. İkamet eden kişi. Sakin. Bir yerin yerlisi veya orada yerleşik olan kimse. Oturma izni olan kimse. Yerleşmiş yabancı sözcük. Müdavim. Oturma iznine sahip kimse.

Occidentals synonyms : westernise, modify, wests, habitant, westerns, dweller, westerner, terrestrious, westerners, the occident, inhabitant, territorials, occidentalize, continental, indweller, change, the west, lagan, alter, occidents.

Occidentals zıt anlamlı kelimeler, Occidentals kelime anlamı

Orientalize : Doğululaştırmak. Doğuya özgün kılmak. Oryantalleştirmek. Oryantal kültürünü yaymak. Doğu kültürünü yaymak (ayrıca orientalise).

Eastern : Doğusal. Doğuyla ilgili. Doğuya ait. Doğuda olan. Kung-fu filmi. Uzak doğu'nun bireysel savunma sanatları olan kung-fu (çin) ile karate'ye (japon) dayanan film çeşidi. hong kong, singapur, güney kore yapımevlerince çevrilen bu filmler, özellikle 1970'lerden başlayarak bütün dünyayı sardı. el ve ayağın bir silah olarak kullanılmasından kaynaklanan kung-fu ve karate filmlerinin belli başlı özellikleri şunlardır: çok devingen, başdöndürücü bir dizem; kırıcı, öldürücü, çoğu kez sadizme varan şiddet; öç alma olgusu çevresinde oluşan konu; birbirinden kesinlikle ayrılan iyiler ve kötüler; sinema hilelerinin bol bol kullanılması. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Doğu. Doğuya ilişkin. Şarki.

Occidentals antonyms : orientalise.

Occidentals ingilizce tanımı, definition of Occidentals

Occidentals kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : Western Christians of the Latin rite. [Bakınız: Orientals].