Okçu nedir, Okçu ne demek

  • Ok yapan veya satan kimse.
  • Okçuluk sporunu yapan kimse, kemankeş

Tarih'teki anlamı:

Okla silâhlanmış asker.

Diğer sözlük anlamları:

Nişancı.

İngilizce'de Okçu ne demek? Okçu ingilizcesi nedir?:

archer, bowman

Gezilecek görülecek bir yer, şehir olarak tanımı:

Konya şehri, Çumra ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Niğde şehrinde, Bor belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Eskişehir şehrinde, Beylikova belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Şırnak ili, İdil belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Giresun şehrinde, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Kütahya kenti, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Ardahan ili, Göle ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

Okçu kısaca anlamı, tanımı:

Okçuluk : Ok yapma veya satma işi. Ok ve yay kullanılarak yapılmış olan spor. Okçu olma durumu, kemankeşlik.

İlk vuran okçudur : "amaca başkalarından önce ulaşan, işinin ehlidir ve kazançlı çıkar" anlamında kullanılan bir söz.

Kimse : Herhangi bir kişi, kim olduğu bilinmeyen kişi.

Spor : Kullanışı rahat, kolay olan. Bedeni veya zihni geliştirmek amacıyla kişisel veya toplu olarak gerçekleştirilen, bazı kurallara göre uygulanan hareketlerin tümü. Çiçeksiz bitkilerde üreme organı. Bir hücreli hayvanların çok özelleşmiş olan üreme hücresi.

 

Kemankeş : Okçu.

Ok : Yön göstermek amacıyla belli yerlere konulabilen, oka benzer işaret. Yayla atılan, ucunda sivri bir demir bulunan ince ve kısa tahta çubuk. Bir dairede bir kirişin ortasında bu kirişi gören yayın ortasına indirilen doğru parçası. At arabası, kağnı vb. araçlarda koşum hayvanlarının bağlandığı ağaç.

Veya : Ayrı olmakla birlikte aynı değerde tutulan iki şeyi anlatan kelimelerden ikincisinin önüne getirilen söz, yahut. Olacağı sanılan, seçime bırakılan şeyler ikiden çok olduğunda kullanılan bir söz.

Okçugöl : Balıkesir şehri, Göbel bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

Okçuhan : Muş ili, Malazgirt belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

Okçuk : Bir takımyıldızın adı.

Okçular : Afyon şehri, Haydarlı nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Ankara şehrinde, Çubuk belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Balıkesir ili, Bigadiç ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Balıkesir ili, İvrindi ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Bartın ilinde, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Bolu ilinde, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Bursa ilinde, Harmancık belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Bursa şehri, Karacabey belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Çanakkale kenti, Çan ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Çankırı şehrinde, Eldivan belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Elâzığ ili, Karakoçan ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Elâzığ kenti, Kovancılar ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. İzmir ili, Kozak bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Kastamonu şehrinde, Cide ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Kastamonu şehrinde, İğdir nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Kırklareli kenti, Vize ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Muğla ili, Ortaca ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Muş kenti, Erentepe bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Sakarya ilinde, Kaynarca ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Siirt şehri, Doğanca nahiyesine bağlı bir bölge. Zonguldak kenti, Alaplı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

 

Okçularyeri : Balıkesir ilinde, Yağcılar nahiyesine bağlı bir yer.

Okçulu : Ordu ilinde, Perşembe ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Sivas kenti, Doğanşar ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Yozgat şehrinde, Akdağmadeni belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

Okçumehmetli : Sinop ilinde, Boyabat ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

Okçun : Bir erkek ismi olarak anlamı; Uzak, öte. Uzakta bulunan.

Okçuoğlu : Kars şehrinde, Arpaçay belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

Okçu ile ilgili Cümleler

  • Bay Sato hafta sonlarında okçuluk çalışması yapar.
  • Deve okçuları çok güçlüdür.
  • Okçu geyiği öldürdü.
  • Ali okçulukla çok ilgili olduğunu söyledi.

Diğer dillerde Okçu anlamı nedir?

İngilizce'de Okçu ne demek? : n. archer, bowman

Fransızca'da Okçu : archer [le]

Almanca'da Okçu : n. Bogenschütze