Protez Saç nedir, Protez Saç ne demek

  • Gerçek saç gibi gözüken, hiçbir yapay görüntü oluşturmayan, temiz, sıkı ve uzun ömürlü bir takma saç, peruk.
  • Saçın yerleştirilme işlemi tamamlandıktan sonra gür ve parlak saçlara kavuşmuş olursunuz.

Protez Saç neyden yapılır? ham maddesi nedir?

Protez saçın ham maddesi, insan saçına en yakın olan materyallerdir. Saç derisine yerleştirilecek olan ince tabakaya saç ekimi yapılır. İlgili kişinin saçından alınan örnekler, incelenerek örneğe en yakın kalitede, en uygun protez saçlar kişiye özel olarak hazırlanır. Bazı özel saç üretimleri direkt olarak gerçek saçlar ile yapıldığından, yapay bir malzeme kullanıldığı asla anlaşılmamaktadır.

Saç derisi kapanınca terlemez mi?

Saçların üzerinde bulunduğu tabaka insan derisine çok yakın olan bir materyalden mamul olduğu için çok ince ve hassas olarak üretiliyor. Bu bakımdan hem saç derinizi terletmiyor, hem de derinizin nefes almasına herhangi bir engel teşkil etmiyor.

Saç ekimi gibi mi? Farkı nedir?

Saç ekiminde uzun ve zorlu bir ameliyat süreci sonrasında saç derinize saç tohumları ekilmekte ve uzayan saçlar size ait olmaktadır. Bu yöntemde ise, gerçek görünümlü yapay saçlar deriye çok benzeyen bir tabaka üzerinde kafanıza sabitlenmektedir. Uzama ve dökülme olmamakta, görünümü sık, gür ve parlak olmaktadır. Saç ekiminin başarılı geçmediği zamanlar da olabiliyor. Ayrıca saç ekimi sonrası, saçlarınızın tam olarak uzaması ve istenilen seviyeye gelmesi için uzun bir süre beklemeniz gerekmektedir. Saç Protezi ile hiç beklemeden hazır saçlara hemen kavuşmuş oluyorsunuz.

 

Protez Saç Fiyatları

Kaliteli ve uzun ömürlü bir protez saç işlemi yaptırmak istiyorsanız, bu size biraz pahalıya mal olabilir. Bunu normal karşılamalısınız. İyi bir saç protezi için 3 bin liradan başlayıp kalitesine göre 6 bin liraya kadar ödeme yapılabiliyor. Bu sayede çok kısa sürede seyrek saç probleminden kurtuluyorsunuz. Fakat bin ila 2 bin 500 lira arasında aynı işlemi yapan (veya yaptığını iddia eden) yerler de mevcut. Bu alternatifleri de tabii ki kullanabilirsiniz. Ancak bu ücretle saç yaptırıp, memnun kalmayan çokça kişi olduğunu internetteki birçok web sitesinde görebilmeniz mümkündür. Bir sabah uyandığınızda aynada saçlarınızın her birinin neden farklı tarafa baktığını merak ederseniz, sebebi ucuz saç protezi işlemi olabilir.

Protez Saçların Ömrü

Protez saç sizin kullanımınıza bağlı olarak daha az veya daha uzun ömürlü olabilir. Saç ekimi kadar uzun bir süresi olmadığını da hatırlatmak gerekir. Kısa zamanda edineceğiniz hazır, parlak ve gür saçlara çok iyi bakarsanız, temizliğini ve bakımını hiç ihmal etmezseniz 1 yıl veya 1 buçuk yıl kadar kullanabilirsiniz.