Rider ile ilgili cümleler

English: Bike helmets can protect riders from serious head injuries.
Turkish: Bisiklet kaskları, sürücüleri ciddi kafa yaralanmalarından koruyabilir.

English: Ali is a great motocross rider.
Turkish: Ali büyük bir motokros binicidir.

English: Letters were carried by riders on fast horses.
Turkish: Mektuplar hızlı atlardaki biniciler tarafından taşınırdı.

Rider ingilizcede ne demek, Rider nerede nasıl kullanılır?

Forced rider problem : Zoraki istem sorunu. Zoraki isteme tabi olan bazı bireylerin elde ettikleri yarardan daha fazla maliyete katlanmaları sorunu. bireyin, maliyetini başkalarıyla ortaklaşa üstlendiği bir etkinlikten elde ettiği yararın, katlandığı maliyetten düşük olması.

Free rider problem : Beleşçilik sorunu. Genel ekonomik durumun zarar görmeyeceğine dair yanlış varsayım ile her bireyin kendi mali durumunu iyileştirdiği durum. Beleşçilerin olduğu bir etkinlikte, bu etkinliğin maliyetine katlananların bekledikleri yararı sağlayamaması. Bedavacı sorunu. Bedava binici sorunu.

Beam rider : Huzme güdümlü füze. Hüzme eğilmesi.

Circus rider : Sirk binicisi. Sirkte binicilik becerileri gösteren sanatçıya verilen ad.

Despatch rider : Haberci. Postacı. Ulak.

Riders : Destek. Binici. Bisikletçi. Atlı. Bisikletli. İlave. Oynak parça. Ek parça.

Easy rider : Geniş adam. Pezevenk.

Free rider : Asalak. Bir iktisadi karar biriminin tek başına veya başkalarıyla ortaklaşa olarak maliyetini üstlendiği bir etkinlikten herhangi bir yüke katlanmaksızın yarar sağlayan diğer iktisadi karar birimi. Otlakçı. Bedavacı. Beleşçi.

Riderless : Binicisiz. Başıboş.

Ridership : Yolcu sayısı (toplu taşıma aracında).

İngilizce Rider Türkçe anlamı, Rider eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Rider ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Wheelmen : Dümenci. Bisiklet sürücüsü.

Advocation : Müdafaa. Mahkemede savunma eylemi. Savunma.

Backup : Başkasının yerine geçmeye. Dublör. Yedek. Tabla yedeği. Yedeğini almak. Sıkışıklık. Onun yedeği olmaya hazır kişi ya da şey. Yardım. Destek olan kişi ya da şey.

Chevaliers : Silahşör. Cesur ve mert kimse. Silahşor. Şovalye. Şövalye.

Accessive : Fazladan. Ek.

Cavalries : Süvariler. Süvari sınıfı.

Accretions : Birikim. Katılma. Ek. Yapışma. Katılım. Büyüme. Arazinin genişlemesi (doğal). Arazinin doğal genişlemesi. İlhak.

Add on : Bir şeye ekstra olarak eklenmiş olan eşya. Eklemek. (bilgisayar)performansını artırmak için bilgisayar eklenen parça. Üzerine ekleme. Ekleme. Eklenmiş olan bir şey. Bindirmek. Ek ücret. Tamamlayıcı.

Rider synonyms : pedaler, legislative act, horseback rider, horseman, riders, traveler, biker, wheelsman, disk in, bicyclists, automobilists, horsemen, cavalier, drivers, cavalryman, bicycle repairer, traveller, adjuncts, cavalry, adjunct, hang glider, caballeros, equestrian, accessional, man at arms, addendum, horsewomen, anchorages, bikers, drive, shipmaster, chauffeuring, additament.

Rider ingilizce tanımı, definition of Rider

Rider kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : One who, or that which, rides.

Rider ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Rider kelimesinin türkçesi nedir? ingilizcede Rider ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik olarak hemen sorabilir, daha sonra kısaca ingilizce Rider anlamı, açılımı ya da türkçe kelime anlamı hakkında bilgiler verebilir veya dilerseniz Rider ile ilgili cümleler sözler yazılar ile ingilizce türkçe çeviri sözlük anlamları paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

  • Kasko: merhaba burçin hanım, mutlaka bir hukuk bürosu ile anlaşın ve hakkınızı arayın. başta masraf yapmış olacaksınız ama dav...
  • Kasko: merabalararacımla kaza yaptım aracım perte çıktı yanımda bi arkadaşımla ifade felan verdik kasko şirketine gitti araç sonu...
  • Görevsizlik kararı: görevsizlik kararının kaldırılması ne demek yada ne anlama geliyor...
  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı: 29 ekim ile ilgili şiir arıyordum ama bu yazı da çok işime yarayacak. ödevim için çok faklı bir makale oldu. çok teşekkür...
  • Elektron yakalama: Her nasıl ki yıldırımın oluşmasına mani olamıyorsak, onun toprağa akması için onu engellememeli, binalara ve eşyalara zar...