Sensuality türkçesi Sensuality nedir

Sensuality ingilizcede ne demek, Sensuality nerede nasıl kullanılır?

Sensualities : Kösnüllük. Şehvaniyet. Nefsine düşkünlük. Şehvet. Bedensel zevklere düşkünlük. Duygusallık.

Sensualisation : Şehvetleştirme usulü. Şehvenileştirme işlemi. Bedensel veya tensel olma durumu (ayrıca sensualization).

Sensualise : Tenselleştirmek. Tensel olmasına sebep olmak. Şehvenileştirmek. Maddeci bir tarzda bir resmi veya bir heykeli temsil etmek (ayrıca sensualize). Şehvetlileştirmek.

Sensualism : Sansualizm. Tensel zevklere fazlasıyla düşkün olma. Fiziksel ve duyusal zevklere indirgeme. Bilginin duyumlar yoluyla elde edileceğini ve gerçekte de her bilginin temelinde duyumların bulunduğunu ileri süren öğreti. İyiliğe duyuların tatmini ile hüküm verilebileceği kuralı (felsefe). Duyumculuk. Şehvet düşkünlüğü. Duyguculuk. Tensellik.

Sensualist : Zekine düşkün kimse. Duyumcu. Tensel zevklere fazlasıyla düşkün kimse. Şehvet düşkünü kimse. Duyumculuk yanlısı.

Sensualization : Şehvenileştirme işlemi. Bedensel veya tensel olma durumu (ayrıca sensualisation).

Sensualistic : Fiziksel ve duyusal zevklere indirgeme ile alakalı. İyiliğe duyuların tatmini ile hüküm verilebileceği kuralı ile alakalı (felsefe). Fiziksel ya da duygusal duyusal zevk tutkusu ile ilgili.

 

Sensual : Zevk düşkünü. Tensel. Erotik zevklere düşkün. Şehvetli. Hissi. Kösnül. Nefsi. Bedensel. Şehvete düşkün. Bedenle ilgili.

Sensually : Duyularla algılanabilir bir tarzda. Kavranabilir bir şekilde. Bedensel olarak. Cinsel ve fiziksel zevklere aşırı derecede indirgeme ile. Duygusal açıdan. Şehvet uyandırıcı bir şekilde. Şehvetli olarak. Duyusal tatmin arayan bir tarzda. Şehveni bir şekilde.

Sensualize : Şehvanileştirmek. Şehvetlileştirmek.

İngilizce Sensuality Türkçe anlamı, Sensuality eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Sensuality ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Concupiscence : Cinsel arzu.

Horniness : Azmışlık. Abazalık. Sertlik. Abazanlık.

Sensuousness : Hislere hitap etme.

Esthesia : Hissedebilirlik. Anlayış. Hassaslık. Duygululuk. Duyarlılık. Estezi. Sezgisellik.

Emotionality : Duyarlık. Hassasiyet. Durgunluk. Hassaslık. Duyarlılık. Hislilik.

Lustfulness : Şehvet düşkünlüğü.

Sensibility : Önsezi yeteneği. İçlilik. Duyu alabilme ve uyartılara cevap verebilme yeteneği, hassasiyet. Hassasiyet. Duyarcalık. Alınganlık. Ayırt etme yetisi. Sensibilite. Bireyin belirsiz uyaranları algılama, anlık etkenlerden etkilenme durumu.

Sentimentalism : Hislilik. Akıldan duyguyu üstün tutma eğilimi.

Lech : Şehvete düşkün olmak. Çekici. Hırs beslemek. Şehvet düşkünü olmak.

Sensualism : Tensellik. Sensuaüzm. Duyumculuk. Tensel zevklere fazlasıyla düşkün olma. Duyguculuk. Sansualizm. Şehvet düşkünlüğü. Bilginin duyumlar yoluyla elde edileceğini ve gerçekte de her bilginin temelinde duyumların bulunduğunu ileri süren öğreti. Fiziksel ve duyusal zevklere indirgeme.

 

Sensuality synonyms : physical attraction, appetites, carnality, sexual desire, sentiency, affectivity, sensualness, flesh, sentience, emotiveness, sensibilities, libidos, carnalities, sensualities, leches, lust, emotivity, lusting, lasciviousness, mushiness, eros, erotism, eroticism, sentiment, lusts, lusted, appetite, romanticism.

Sensuality ingilizce tanımı, definition of Sensuality

Sensuality kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : Voluptuousness. Luxuriousness. Free indulgence in carnal or sensual pleasures. Lewdness. Devotedness to the gratification of the bodily appetites. The quality or state of being sensual.