Sensualities türkçesi Sensualities nedir

Sensualities ingilizcede ne demek, Sensualities nerede nasıl kullanılır?

Sensuality : Duygusallık. Nefsine düşkünlük. Bedensel zevklere düşkünlük. Şehvaniyet. Kösnüllük. Şehvet.

Sensualisation : Şehvenileştirme işlemi. Bedensel veya tensel olma durumu (ayrıca sensualization). Şehvetleştirme usulü.

Sensualise : Maddeci bir tarzda bir resmi veya bir heykeli temsil etmek (ayrıca sensualize). Şehvetlileştirmek. Şehvenileştirmek. Tensel olmasına sebep olmak. Tenselleştirmek.

Sensualism : Fiziksel ve duyusal zevklere indirgeme. Tensel zevklere fazlasıyla düşkün olma. Şehvet düşkünlüğü. Duyumculuk. Sansualizm. Tensellik. Duyguculuk. Sensuaüzm. Bilginin duyumlar yoluyla elde edileceğini ve gerçekte de her bilginin temelinde duyumların bulunduğunu ileri süren öğreti. İyiliğe duyuların tatmini ile hüküm verilebileceği kuralı (felsefe).

Sensualist : Duyumcu. Zekine düşkün kimse. Tensel zevklere fazlasıyla düşkün kimse. Şehvet düşkünü kimse. Duyumculuk yanlısı.

Sensualists : Duyumcu. Zekine düşkün kimse. Şehvet düşkünü kimse. Tensel zevklere fazlasıyla düşkün kimse. Duyumculuk yanlısı.

Sensualization : Bedensel veya tensel olma durumu (ayrıca sensualisation). Şehvenileştirme işlemi.

 

Sensualize : Şehvetlileştirmek. Şehvanileştirmek.

Sensualistic : Fiziksel ya da duygusal duyusal zevk tutkusu ile ilgili. İyiliğe duyuların tatmini ile hüküm verilebileceği kuralı ile alakalı (felsefe). Fiziksel ve duyusal zevklere indirgeme ile alakalı.

Objective sensualism : Bilgi yerine bilginin konularıyle uğraşan ve tanınabilecek tek şeyin özdek (madde) olduğunu ileri süren görüş. Nesnel duyumculuk.

İngilizce Sensualities Türkçe anlamı, Sensualities eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Sensualities ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Sensuousness : Hislere hitap etme.

Horniness : Abazanlık. Abazalık. Sertlik. Azmışlık.

Leches : Çekici.

Romanticism : Romantizm. Romantik ortam. Coşumculuk. Çoşumculuk.

Esthesia : Hissedebilirlik. Sezgisellik. Hassaslık. Duyarlılık. Anlayış. Estezi. Duygululuk.

Concupiscence : Cinsel arzu.

Lech : Çekici. Şehvete düşkün olmak. Hırs beslemek. Şehvet düşkünü olmak.

Affectivity : Geçerlilik. Duygulanım. Uygulanabilir. Duygulanma.

Lust : Şehvetli olmak. Çok şiddetli arzu. Şehvet duygusu. Seks düşkünlüğü. Arzu. Kösnü. Arzulamak. Heves.

Libidos : Cinsellik içgüdüsü. Libido. Cinsel dürtü.

Sensualities synonyms : appetites, sentiment, appetite, lasciviousness, mushiness, emotionality, sentience, carnalities, sentimentalism, flesh, emotiveness, lusted, sensibilities, eroticism, sensibility, erotism, lusting, sentiency, lusts, carnality, emotivity, lustfulness, sensuality.