Trough türkçesi Trough nedir

 • Uzun yemlik.
 • Yemlik.
 • Alçak basınçlı hava sahası.
 • Ani düşüş.
 • Hayvanların gereksinimleri olan yemlerin konduğu ve yem yedikleri, çeşitli malzemeden yapılmış, çeşitli tip ve biçimlerde olabilen kap veya yapılar.
 • Dalgalar arası çukur.
 • U koyağı.
 • Papatyagiller (compositae) familyasından, yaprakları ipliksi ve paralel damarlı, çiçekleri uzun bir sap üzerinde bulunan, aken tipi meyve taşıyan, ülkemizde 18 türle temsil edilen, bir ya da çok yıllık otsu bitkiler.
 • Yem kabı.
 • İki dalga sırtı arasındaki çukur.
 • Yalak.
 • Oluk.
 • Buzul aşındırmalarının etkisiyle oluşmuş, kesidi u biçiminde olan koyak.
 • Tekne.
 • İki dalga arasındaki çukur.
 • Biyoloji, veterinerlik, jeoloji alanlarında kullanılır.
 • Kanal.

Trough ile ilgili cümleler

English: He put the clothes in the trough.
Turkish: Elbiseleri yalağın içine koydu.

Trough ingilizcede ne demek, Trough nerede nasıl kullanılır?

Trough of the sea : Dalgalar arası çukur.

Trough valley : U koyak. U vadi. Buzul koyağı.

Eaves trough : Saçak oluğu. Dere. Yağmur deresi.

Feed trough : (lokomotif) su deposu. Seyyar yemlik. Su deposu. İçerisine hayvanların gereksinimi olan kırılmış yem veya tane yem konulan tahtadan veya metalden yapılmış, istenilen yere taşınabilecek büyüklükte değişik biçimlerdeki yem kapları. Su deposu (tren).

 

Feeding trough : Yalak.

Glacial trough : Buzul aşındırmalarının etkisiyle oluşmuş, kesidi u biçiminde olan koyak. U koyağı.

Kneading trough : Hamur tahtası. Hamur teknesi.

Watering trough : Suvat. Yalak. Suvarma yalağı.

Snow trough : Altında küçük beyaz kağıt kırpıklarını geçirecek büyüklükte dizi delikleri olan ve dört ucundan çocuk salıncağı gibi tutturulmuş, makaralar yoluyla çekilen iplerle sallanan kumaş parçası. Kar salıncağı.

Scalding trough : Haşlama teknesi.

İngilizce Trough Türkçe anlamı, Trough eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Trough ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Punk : Boş laf. Çürük tahta. Kav. Çeteci. Aşağılamak. Acemi. Saçmalık. Gangster. Değersiz tip.

Synclines : İneç. Çökük katman. Senklinal.

Watering trough : Suvat. Suvarma yalağı.

Chase : Kovalama. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Takip etmek. Devingen filmlerde, özellikle serüven, kovboy, güldürü filmlerinde sık sık başvurulan, bir kimsenin yakalanması için izlenmesine dayanan yol. Dizilmiş harfleri tutan demir çerçeve. Hakketmek. Avlamak. Peşine düşmek. İz sürme. Oluk açmak.

Aquila : Kaya kartalı. Kartal takımyıldızı (astronomi terimi). Kartal (takımyıldızı).

Anticlimax : Düş kırıklığı. Oyunun -duygu bakımından- doruk noktasından sonra yeni bir durum yaratan eylem, yeni bir duruma geçiş. Ani değişiklik. Kerteleme gediği. Heyecandan sonraki sıkıntı. Doruk noktadan sonra, oyunun duygu açısından yeni bir duruma geçişi. Heyecan verici şey.

Tank : Sarnıç. Depoya koymak. Hapishane koğuşu. Tüp. Depo. Su haznesi. Hapishane. Benzin deposu. Film açındırmasında kullanılan, içine açındırmaç konulup film daldırılan kap. sürekli açındırma aygıtında çeşitli açındırma eriyiklerini taşıyan yan yana dizilmiş bu çeşit kaplardan her biri.

 

Pushover : Enayi. Saftirik. Çocuk işi. Basit iş. Pısırık. Kolay kanan kimse. Çocuk oyuncağı. Sümsük. Çok kolay iş.

Anticlimaxes : Heyecandan sonraki sıkıntı. Ani değişiklik. Düş kırıklığı. Kerteleme gediği.

Trough synonyms : cullis, saddleback roof, sloping trough, natural depression, troughs, decoy, gliders, hulling, conduits, drainpipe, slide, punks, chases, canaliculus, couloir, hull, basins, glacial trough, canallers, saddleback, cleft, floatage, canal, mangers, manger, synkline, basin, trough of the sea, culvert, conduit, drainpipes, gutter, tray.

Trough zıt anlamlı kelimeler, Trough kelime anlamı

Natural elevation : Doğal yükseklik.

Trough ingilizce tanımı, definition of Trough

Trough kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : Also, a wooden channel for conveying water, as to a mill wheel. A long tray. The transverse section of a cyclonic area where the barometric pressure, neither rising nor falling, has reached its lowest point. A long, hollow vessel, generally for holding water or other liquid, especially one formed by excavating a log longitudinally on one side.