Artefacts türkçesi Artefacts nedir

  • Yapay doku.
  • İlk insanların yaptığı sanat eseri.
  • İnsan eliyle yapılmış şey.
  • İnsan eliyle yapılmış şeyler.
  • Artifacts.
  • İnsan yapımı eşyalar.
  • El yapımı eşyalar.

Artefacts ingilizcede ne demek, Artefacts nerede nasıl kullanılır?

Acoustic shadow artefact : Ultrasonografide, sesin bir yapıda tamamen yansıması veya emilmesiyle ortaya çıkan görüntü, akustik gölge artifaktı. taş gibi ses dalgalarını fazla yansıtan kısımların arkasında siyah bir bant durumunda izlenen ve tanıya yardımcı olan bir artifakttır. Eko kaybı artifaktı.

Artefact : Yapay doku. İnsan eliyle yapılmış şey. İnsan eliyle yapılan şey. Yapaylık. Yapı. İlk insanların yaptığı sanat eseri. Eser. Özellikle ilk insanların meydana getirdiği sanat eseri. İnsan yapımı. Yapay olgu.

Artefactual : İnsan eliyle yapılmış.

İngilizce Artefacts Türkçe anlamı, Artefacts eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Artefacts ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Sphere : Saha. Yerküre. Sınıf. Küre. Alan. Yuvarlak. Tabaka. Derece. Yüzeyinin her noktası özekten eşit uzaklıkta olan yuvarlak kapalı yüzey.

Restoration : İade. Restorasyon dönemi. Geri verme. Sahibine geri verme. Yeniden yürürlüğe koyma. Yenileme. Yeniden tahta geçme. Onarım. Tamir. Bir kentteki değerli çağbilimsel ve yapıtasarcılık yapıtlarıyla anıtları, özgün biçimlerini ve niteliklerini bozmaksızın onarma.

 

Bed : Yerleşmek. Temel. Yatak yapmak. Yatırmak. Yatak. Yatacak yer sağlamak. Yatacak yer. Çiçeklik. Gömmek. Nehir yatağı.

Extra : Üstün. İlave. İlaveten. Ek olarak. Olağanüstü. Ekstra şey. Kısa, ama dikkati çeken bir rol. Fazla. İlave gazete. Ekstra.

Americana : Amerikan tarihi coğrafyası ve kültürüyle ilgili eserler. Amerika birleşik devletlerinin tarihine ve kültürüne ait eserler.

Toy : Önemsememek. Eğlenmek. Çocuk oyuncağı. Oynamak. Oyuncak. Küçük. Önemsiz şey.

Inset : Gömme. Ekli küçük resim. Araya sokulmuş. Ek. İlave. Arasına koymak. İlave etmek. İçe doğru. Atma. Bir şeyin ortasına ek koymak.

Stinker : Zor şey. Sinir bozucu tip. Kötü kokan. Gıcık. Pis kokan şey. Çok kalitesiz şey. İğrenç kokan kimse. Kötü koku. İğrenç şey. Leş gibi kokan kimse.

Excavation : Kazı işi. Kazma. Oyum. Kazı yeri. Oyuk. Kazım. Çukur. Ekskavasyon. Kazı. Hafriyat.

Decker : Ciltli. Çok katlı. Ambarlı. Katlı. İndiana eyaletinde yerleşim yeri. Birden fazla güvertesi olan. Güverteli.

Artefacts synonyms : flat solid, trade good, instrumentality, construction, creation, cloth, antiquity, sheet, ornament, artifacts, unit, pavement, lemon, way, insert, weight, fabric, anachronism, decoration, plaything, padding, whole, electroplate, commodity, line, thing, paving, button, cushioning, artifact, installation, material, slip.

 

Artefacts zıt anlamlı kelimeler, Artefacts kelime anlamı

Custom made : Alıcının özel istek ve siparişleri doğrultusunda üretilmiş ürün. Ismarlama ürün. Ismarlama. Sipariş üzerine yapılmış.

Artefacts antonyms : natural object.