Bezant türkçesi Bezant nedir

  • Bizans sikkesi.
  • Disk benzeri süs eşyası.

Bezant ingilizcede ne demek, Bezant nerede nasıl kullanılır?

Bezantler : Bizans sikkesi.

Bezalel : Bir erkek adı (ibranice).

Bezel : Kenar. Yüzük kaşı. Sunucu kapağı. Lamba çerçevesi. Şev. Değerli bir taş veya saat camını tutan kertik. Sivri uç. Façeta. Bıçağın eğimli ağzı. Çıkıntı.

Bezels : Bıçağın eğimli ağzı. Değerli bir taş veya saat camını tutan kertik.

Bezeq law : Bezeq kanunu. Telefon servisleri tedarikini düzenleyen yasa.

Bezos : (1964 doğumlu) jeff bezos. Bir soyadı. Amazon şirketinin (internette çevrimiçi bir kitapçı) kurucusu ve genel müdürü.

Bezoar goat : Kızıl dağ keçisi. Memeliler (mammalia) sınıfının, çift parmaklılar (artiodactyla) takımından, ege adaları, hindistan ve iran'da yaşayan, erkeklerinde sakal şeklinde uzun kıllar bulunan, uzun boynuzlara sahip bir tür. yaban keçisi.

Bezier : Bir soyadı. Bir kavisli hatlar ve yüzeyler çizimi seti formüle eden regie renault'nun fransız bir mühendisi. Pierre bezier (1910-1999).

Bezique : Bir iskambil oyunu. Bezik.

Bezold jarisch reflex : Sol karıncığın gerilmesi veya veratrin gibi antihipertansif alkaloitlerle sol karıncıktaki kimyasal almaçların uyarılması sonucu oluşan, vagus içerinde seyrederek medulla oblangataya ulaşan ve kalp atım hızını azaltan ve hipotansiyona neden olan kalp-damar refleksi, bezold refleksi. Bezold-jarisch refleksi.

 

İngilizce Bezant Türkçe anlamı, Bezant eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Bezant ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Solidus : Taksim (/) işareti. Eski roma'da kullanılmış olan altın madeni para. Yatık çizgi. Tam katılaşma eğrisi.

Coin : Deyim bulmak. Tarih, ekonomi alanlarında kullanılır. Para. Madeni para. Basmak. Söz türetmek. Para kazanmak. Maden para. Bozuk para. Para basmak.

Bezant synonyms : bezzant, byzant, bezantler.

Bezant ingilizce tanımı, definition of Bezant

Bezant kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : A gold coin of Byzantium or Constantinople, varying in weight and value, usually (those current in England) between a sovereign and a half sovereign. There were also white or silver bezants.