Book card türkçesi Book card nedir

  • Kitap kartı.
  • Kitap cebinde bulunan ve ait olduğu kitabın yer numarası ile kısa kaynakçasal kimliğini taşıyan, okura verildiğinde kitabın kimde olduğunu ve ne zaman geri getirileceğini belirten kart.

Book card ingilizcede ne demek, Book card nerede nasıl kullanılır?

Book : Tutmak. Deftere geçirmek. Deftere işlemek. Liste. Ayırtmak. Senaryo. Defter. Yazılmış ya da basılmış yaprakların bir araya getirilmesinden oluşan, 49 sayfadan az olmayan ve bir konuyu belirli bir düzen içinde sunan yapıt. Rezervasyon yaptırmak. (yer) ayırtmak.

Card : Karşılaşma bağdarlaması. Gırgır. Tarak. Kartvizit. Üzerine bilgi ya da veri yazmak üzere kullanılan yazılık. Kartpostal. Tebrik kartı. İskambil kağıdı. Kart koymak.

Book bag : Okul çantası.

Book binding : Mücellitlik (ciltçilik).

Book boat : Kitaplık gemi. Karadan ulaşım olanakları güç olan kıyı ya da ada halkına kitaplık hizmeti yapan küçük gemi. (norveç, isveç ve danimarka'da kullanılır.).

Book catalog : Kitapların bir deftere ayrıntısız, abecesel düzende yazılmasıyle oluşan katalog, bk. katalog. Kitap katalog. Defter katalog. Basın yoluyla ya da başka bir teknikle çoğaltılan kitap biçimindeki katalog, bk. katalog.