Borons türkçesi Borons nedir

Borons ingilizcede ne demek, Borons nerede nasıl kullanılır?

Boron carbide : Bor karbür. Boron karbür. Bor karbürü.

Boron chamber : Boron hücresi. Boron odacığı. Bor hücresi.

Boron counter : Bor sayacı.

Boron hydride : Boron hidrat.

Boron hydrides : Boron hidrat.

Borosilicate : Borosillkat. Borosilikat. Borsilikat. (kimya) borik ve solisik asit tuzu (bazı minerallerde doğal olarak bulunmaktadır).

Boron nitride : Bor nitrür. Bor nitrürü.

Boron minerals : Bor minerali.

Boron : Bor. Doğada borik asit ya da boraks olarak bulunan, atom numarası 5, atom ağırlığı 10,82 olan ve nükleer endüstride kullanılan doğal element (b).

Borough council : Belediye meclisi.

İngilizce Borons Türkçe anlamı, Borons eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Borons ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Mustang : Yabani at. Mustang. Amerika'ya özgü bir yabani at. Küçük ve vahşi bir tür amerikan atı. Oklahoma eyaletinde şehir.

Boron : Doğada borik asit ya da boraks olarak bulunan, atom numarası 5, atom ağırlığı 10,82 olan ve nükleer endüstride kullanılan doğal element (b).

Bronco : Ehlileştirilmemiş at. Vahşi at. Yabani at.

Broncho : Vahşi at.

Permeable : Sıvı veya diğer bir maddenin içinden geçmesine izin veren. Kimi yükün ya da özdecikleri içinden göçüren (zar). Geçirgen. Nüfuz etmeye açık. Fizik, kimya, veterinerlik, jeoloji alanlarında kullanılır. (sıvılar için) nüfuz etmeye açık. Sıvı veya gazların geçişine izin veren özellikte olan. Gözenek büyüklüğüne göre kimi sıvı ve gazları arasından geçiren (özdek). Nüfuz edilebilen. Permeabl.

 

Borons synonyms : bucking bronco.

Borons zıt anlamlı kelimeler, Borons kelime anlamı

Impermeable : Geçirimsiz (toprak). Hava geçirmez. İçinden sıvı veya herhangi bir maddenin geçişine izin vermeyen. Geçirimsiz. Geçirgen olmayan. Su geçirmez. Sugeçirmez. Sızdırmaz. Geçirmez. Akışkan geçirmez.

Interesting : Meraklı. İlginç. Enteresan. İlgi çekici. Tip. İlgilenme.