Boron türkçesi Boron nedir

  • Doğada borik asit ya da boraks olarak bulunan, atom numarası 5, atom ağırlığı 10,82 olan ve nükleer endüstride kullanılan doğal element (b).
  • Nükleer enerji alanında kullanılır.
  • Bor.

Boron ingilizcede ne demek, Boron nerede nasıl kullanılır?

Boron carbide : Boron karbür. Bor karbürü. Bor karbür.

Boron chamber : Boron hücresi. Bor hücresi. Boron odacığı.

Boron counter : Bor sayacı.

Boron hydride : Boron hidrat.

Boron hydrides : Boron hidrat.

Borough : Kasaba. Bucak. Kaza. Köy. ä°ngiltere'de parlamentoya üye gönderen kent. İngiltere'de parlamentoya üye gönderen kent. Kent. İlçe. Nahiye.

Borosilicate : Borosilikat. Borosillkat. (kimya) borik ve solisik asit tuzu (bazı minerallerde doğal olarak bulunmaktadır). Borsilikat.

Hydroboron : Hidroboron.

Boron nitride : Bor nitrür. Bor nitrürü.

Borons : Boron. Bor.

İngilizce Boron Türkçe anlamı, Boron eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Boron ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Borax : Na2b4o7.10 h2o; doğal sodyum borat. (cam, emaye, çömlekçilik ürünleri, temizleyiciler, roket yakıtları ve böcek öldürücülerin yapımında kullanılır.). Boraks.

Kernite : Kemit. Kernit.

Chemical element : Bütün özdeciklerin, kimyasal bileşiklerin yapıtaşı olan değişik öğecik türlerinden biri; tek bir öğecik türünden oluşan özdek. Kimyasal bileşiklerin esas yapı taşları. Kimyasal element. Fizik, kimya alanlarında kullanılır. Kimyasal öğe. Kimyasal öge.

 

Borons : Boron.

B : Si. Si (müzik terimi). İngiliz alfabesinin ikinci harfi. Si notası. İyi. Borun simgesi.

Element : Bilgisayar, fizik, kimya, sinema, televizyon, sosyoloji, veterinerlik alanlarında kullanılır. Bütünün gerekli parçası. Faktör. Cevher. Eleman. Unsur. Rükün. Bir bileşiği oluşturan daha yalın kesimlerden her birine yerilen genel ad. Bir parça. Küçük bir miktar.

Boron synonyms : atomic number 5.

Boron ingilizce tanımı, definition of Boron

Boron kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : A nonmetallic element occurring abundantly in borax. It is reduced with difficulty to the free state, when it can be obtained in several different forms. Viz., as a substance of a deep olive color, in a semimetallic form, and in colorless quadratic crystals similar to the diamond in hardness and other properties. It occurs in nature also in boracite, datolite, tourmaline, and some other minerals. Atomic weight Symbol B.