Toco türkçesi Toco nedir

  • Toko.
  • Teksas eyaletinde şehir.

Toco ile ilgili cümleler

English: I have to make photocopies.
Turkish: Fotokopi yapmak zorundayım.

English: The new president did away with a lot of the traditional protocols.
Turkish: Yeni başkan geleneksel protokollerin büyük bir kısmını yürürlükten kaldırdı.

English: I made photocopies.
Turkish: Fotokopi çektim.

English: Politeness is just a protocol that is different in every society.
Turkish: Nezaket sadece her toplumda farklı olan bir protokoldür.

English: Did you make photocopies of that?
Turkish: Bunun fotokopilerini çektin mi?

Toco ingilizcede ne demek, Toco nerede nasıl kullanılır?

Tocodynamometer : Tokodinamometre. Doğum esnasında rahim kasılmalarını ölçen cihaz. Takodinamometre.

Tocology : Ebelik. Tokoloji.

Tocolysis : Tokolizis. Döl yatağı kasılmalarının durdurulması. Tokoliz.

Tocolytic drugs : Fetüsün doğduktan sonra yaşayabileceği bir olgunluk düzeyine gelmesinden önce başlayan erken doğum eylemini durdurmak ve gebeliği, sonuna kadar sürdürmek amacıyla kullanılan magnezyum sülfat, beta-mimetikler, oksitosin antagonistleri, kalsiyum kanal inhibitörleri ve adrenerjik beta-reseptör agonistleri gibi ilaçlar. Tokolitik ilaçlar.

Tocopherol : E vitamini. Takoferol. Bitkilerde sentezlenen, alfa, beta, gama ve delta gibi çeşitleri olan, e vitamini etkisi gösteren, yan zincirleri doymuş bileşikler. doğada en çok bulunan ve en büyük biyolojik aktiviteyi gösteren alfa tokoferoldür. Tokoferol. Yağda çözünen ve normal üreme için hayati önemde ve önemli bir antioksidan olan vitamin (e vitamini esas olarak sütte, bitki yağlarında, tüm yeşil tahıllarda, bitki yapraklarında ve buğday yağında bulunur).

 

Additional protocol : Tamamlayıcı protokol. Ek protokol. Katma protokol. Katma protocol.

Alpha tocopherol acetate : Saf durumda 1.0976 gram alfa tokoferole eşit olan ve ticari yemlik kalitede üretilen bir e vitamini. Alfa tokoferol asetat.

Tocopherole : E vitamini etkisine sahip, alfa, beta, gama ve delta homologlarının bir karışımı olan, yaygın ve en fazla bilinen doğal antioksidan. Tokoferol.

Address resolution protocol : Adres çözümleme protokolü. Adres çözünürlük protokolü. Adres çifti. Adres çözüm protokolü. Yerel bir alan ağı üzerinden çalışma yerlerine adres sağlayan protokol.

Accession protocol : Avrupa birliği’ne üye olmak isteyen ülkelerin izlemesi gereken kural ve işlemler bütünü. krş. türkiye-aet katma protokolü dünya ticaret örgütü, dünya bankası gibi herhangi bir uluslararası kuruluşa üye olmak isteyen ülkelerin izlemesi gerek kural ve işlemler bütünü. Katma protokol.

İngilizce Toco Türkçe anlamı, Toco eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Toco ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Alamo : Kuzey dakota eyaletinde şehir. New mexico eyaletinde yerleşim yeri. Güneybatı abd'de yaygın olan kavak ağcı. Tennessee eyaletinde yerleşim yeri. İndiana eyaletinde yerleşim yeri. Nevada eyaletinde şehir. Georgia eyaletinde şehir.

 

As well : Da. Dahi. Dahi anlamında de. Bile. Aynı derecede. Hatta. İlave olarak. Makul şekilde. De. Doğru.

Allen : Kentucky eyaletinde şehir. Erkek ismi. İrlanda'da yerleşim yeri. Oklahoma eyaletinde yerleşim yeri. New york eyaletinde yerleşim yeri. Nebraska eyaletinde yerleşim yeri. Bir soyadı. Bir erkek adı. Kansas eyaletinde şehir.

Besides : Bunun yanında. Bir de. Bundan başka. -e ilaveten. Dışında. Zaten. -den başka. Başkaca. Hem de. Ayrıca.

Ames : Abd'de birkaç şehrin ve kasabanın adı. Orta ıowa'da (abd) ıowa bilim ve teknoloji devlet üniversitesi'nin bulunduğu şehir. Oklahoma eyaletinde yerleşim yeri. Bir soyadı. İowa eyaletinde şehir.

Addison : New york eyaletinde yerleşim yeri. Batı virginia eyaletinde yerleşim yeri. Maine eyaletinde yerleşim yeri. Bir soyadı. Soyisim. Vermont eyaletinde yerleşim yeri. Wisconsin eyaletinde yerleşim yeri. Alabama eyaletinde şehir. İllinois eyaletinde yerleşim yeri.

Argyles : Baklava biçimli örme çorap. İowa eyaletinde şehir. Minnesota eyaletinde şehir. Örgüde kullanılan baklava deseni. Baklava dokulu. Baklava desenli. New york eyaletinde yerleşim yeri. Georgia eyaletinde yerleşim yeri. Missouri eyaletinde şehir.

Adrian : Georgia eyaletinde şehir. Minnesota eyaletinde şehir. Bir kadın adı. Pek çok tarihi katolik kişinin adı. Michigan eyaletinde şehir. Erkek ismi. Bir erkek adı. Wisconsin eyaletinde yerleşim yeri. Birleşik devletler'de pek çok şehrin adı.

Alice : Kuzey dakota eyaletinde şehir. Bir kadın adı. Kadın ismi.

Overly : Aşırı derecede. Fazlaca.

Toco synonyms : likewise, amess, abilene, argyle, albany, excessively, abernathy, alices, alvin, amarillo, abbott, also, to a fault.

Toco zıt anlamlı kelimeler, Toco kelime anlamı

Careless : Düşüncesiz. Dikkatsiz. Umursamaz. İhmalci. İhmalkar. Tasasız. Kayıtsız. Özensiz. Düşünmeden söylenmiş ya da yapılmış. İlgisiz.

Sane : Aklı başında. Mantıklı. İnsaflı. Akıllıca. Akıllı. Akla yatkın. İyi düşünebilen. Makul.

Toco ingilizce tanımı, definition of Toco

Toco kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : A toucan (Ramphastos toco) having a very large beak.