Cabarets türkçesi Cabarets nedir

Cabarets ingilizcede ne demek, Cabarets nerede nasıl kullanılır?

Cabaret performer : Kabare artisti.

Cabaret puppet show : Kabare kuklası. Kabare türü tiyatroda oynatılan kukla.

Cabaret show : Gece kulübü gösterisi. Kabare şovu.

Cabaret : Kabaret tiyatrosu. İğneleyici, yerici, taşlayıcı (daha çok aktüel olan) konuları kapsayan skeçlerin oynandığı, monologların, şarkıların ve şiirlerin söylendiği küçük tiyatro. bu tür tiyatro, ilkin 1881 yılında ressam r. salis'in monmartre'deki "chat noir" adlı kahvehanesinde başlamıştır. berlin'de 1901 yılında alman sanatçısı e. v. wolzogen "übertritt" adında benzeri küçük bir tiyatro kurmuştur. birkaç yıl sonra da max reinhardt "schail und rauch" adlı bir kabare tiyatrosu yönetmiştir. Müzikli ve danslı şov. Müzikhol. Gece klübü. İspanyolca caba reita, yani «renkli çanak» anlamına gelen bu tür tiyatro, her türlü güncel sorunu ve özellikle siyasal ve toplumsal konulan ince bir alayla, iğneleyici, yerici, taşlayıcı bir tutumla ele alıp toplum eleştirisine yönelir. dışta güldürücü ve eğlendirici olmasına karşm, temelde ciddi olan bu tür gösteride ezgiler, danslar, skeçler, monologlar, diyaloglar, diyalar, kısa filmler, kısacası tasarlanan eleştiri için ne gerekiyorsa onu sahneye getiren «renkli» bir karışım vardır. Kabare. Kabare tiyatrosu. Meyhane.

 

Cabal : Komplo. Fitne. Suikast tertiplemek. Dalavere veya hile yapmak. Dolap çevirmek. Suikast. Komplo kurmak. Hile yapmak. Komplo hazırlamak. Klik.

Cabala : Esrar. Kabala. Gizli öğreti. Gizem. İbrani felsefesi yazıları. Sır.

Cabalists : Yahudi kabala öğretisi öğrencisi veya kendini buna adamış kimse ((hahamlar tarafından geliştirilen kutsal yazılar'ın gizemli yorumları, 12 ve 13'üncü yüzyılda çok popüler olan). Kabalist.

Cabalistic : Occult. Kabala ile alakalı yada kabala karakteristiğinde (hahamlar tarafından geliştirilen kutsal yazılar'ın gizemli yorumları, 12 ve 13'üncü yüzyılda çok popüler olan). Esrarlı. Kabalistik. Mysterious.

Cabaletta : Bir arya veya düet'in sonuç bölümü. (müzik) kısa basit italyan opera türünden arya.

Caballer : Entrikacı. Komplocu.

İngilizce Cabarets Türkçe anlamı, Cabarets eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Cabarets ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Club : Ortak olmak. Sinek (iskambil). Dövmek. Coplamak. Katılmak. Çomak. Ortakça yatırmak. Lobut. Toplanmak. Dernek.

Alehouse : Bar. Birahane. Taverna.

 

Groggery : Bar.

Show : Gösterilmek. Belirtmek. Teşhir. Belli etmek. Konu bakımından sıkı bir bütünlüğü olmayan, birbirlerine gevşekçe bağlanmış, tablo ya da skeçlerden kurulu kimi eğlendirici, kimi de alaycı, taşlayıcı özellikte bir gösteri. revü, bir fransız türüdür. Görülmeğe değer herhangi bir şey. bir filmin, bir televizyon yayınının ortaya çıkardığı durum. Sirkin kendini tanıtması için kısa gösterilerle yaptığı sergileme. Sergi. Kanıtlamak. Göstermek.

Floor show : Varyete. Eğlence programı. Eğlence bağdarlaması. Salon gösterisi.

Cabaret : İspanyolca caba reita, yani «renkli çanak» anlamına gelen bu tür tiyatro, her türlü güncel sorunu ve özellikle siyasal ve toplumsal konulan ince bir alayla, iğneleyici, yerici, taşlayıcı bir tutumla ele alıp toplum eleştirisine yönelir. dışta güldürücü ve eğlendirici olmasına karşm, temelde ciddi olan bu tür gösteride ezgiler, danslar, skeçler, monologlar, diyaloglar, diyalar, kısa filmler, kısacası tasarlanan eleştiri için ne gerekiyorsa onu sahneye getiren «renkli» bir karışım vardır. İğneleyici, yerici, taşlayıcı (daha çok aktüel olan) konuları kapsayan skeçlerin oynandığı, monologların, şarkıların ve şiirlerin söylendiği küçük tiyatro. bu tür tiyatro, ilkin 1881 yılında ressam r. salis'in monmartre'deki "chat noir" adlı kahvehanesinde başlamıştır. berlin'de 1901 yılında alman sanatçısı e. v. wolzogen "übertritt" adında benzeri küçük bir tiyatro kurmuştur. birkaç yıl sonra da max reinhardt "schail und rauch" adlı bir kabare tiyatrosu yönetmiştir. Kabaret tiyatrosu. Kabare tiyatrosu.

Nightclubs : Taverna. Gece kulübü.

Nightspot : Gece kulübü.

Cabarets synonyms : night club, music hall, variety theatre, barroom, honkytonk, barrel house, dive, barrooms, nightclub, pavilions, boozer, cantinas, supper clup, cantina, spot, alehouses, pavilion, bar room, variety theater, boite, boozers, gin mill, supper club, nightspots, floorshow, ale house.