Cart wheel türkçesi Cart wheel nedir

  • Araba tekerleği.

Cart wheel ingilizcede ne demek, Cart wheel nerede nasıl kullanılır?

Cart : Sebzeci arabası. Çekçek. Götürmek. Taşımak. At arabası ile taşımak. Atlı yük arabası. Yük arabası. At arabası. Araba.

Wheel : Yuvarlanmak. Gitmek (tekerlekli bir araç). Tekerlek. Döndürmek. Özeğinden geçen bir dingilin çevresinde dönerek araçların devinimini sağlayan çember biçimli örgen. Çark. El arabasıyla götürmek. Teker. Çark ettirmek.

Cart horse : Beygir. Yük beygiri. Kuvvetli at.

Cart load : (gayrı resmi) bir şeyin çok fazla miktarı. Bir at arabasının taşıyabildiği veya çekebildiği miktar. Bir yaylının içeriği.

Cart road : İz. Bozuk yol veya patika. Şose.

Cartable : At arabası ile taşınabilir. Vagonla nakledilebilir.

İngilizce Cart wheel Türkçe anlamı, Cart wheel eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Cart wheel ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Cartwheel : Yanlamasına taklalar atmak. Ayakta açık duruştan kolların ve gövdenin ters yana savrulmasından alınan hızla, el ve ayakların sıralı yere gelmesiyle vücudun derinliğine ekseninde yana doğru tam çarklar yapma. Tekerlek. Yana dayanmalı aşma (çemberleme). Elleri destek yapıp yana doğru bir tam dönüşle atılan takla biçimi. çark'ta olduğu gibi, takla, yüz geriye dönükken biter. Yanlamasına takla. Bir tür perende. El yardımı ile yanlamasına atılan takla. Yana dayanmalı aşma. Çemberleme.

 

Cartwheels : Yana dayanmalı aşma. At arabası tekerleği. Bir tür perende. Yanlamasına takla. Çember hareketi. Yanlamasına taklalar atmak. Çemberleme. El yardımı ile yanlamasına atılan takla.

Cart wheel synonyms : car wheel.