Chloroform türkçesi Chloroform nedir

  • Kloroform.
  • Kloroform ile bayıltmak.
  • Kloroformla uyutmak.
  • Kloroform ile öldürmek.
  • Kloroform vermek.

Chloroform ingilizcede ne demek, Chloroform nerede nasıl kullanılır?

Chloroformed : Kloroform vermek. Kloroform. Kloroform ile uyutmak. Kloroform ile öldürmek. Kloroform ile bayıltmak. Kloroformla uyutmak.

Chloroformic ester : Kloroformik ester.

Chloroforming : Kloroform ile bayıltmak. Kloroform. Kloroform ile öldürmek. Kloroformla uyutmak. Kloroform vermek. Kloroform ile uyutmak.

Chloroforms : Kloroformla uyutmak. Kloroform vermek. Kloroform. Kloroform ile öldürmek. Kloroform ile bayıltmak.

Trichloromethyl chloroformate : Triklorometil kloroformat.

Chlorocarbonic acid : Klorokarbonik asit.

Nitrochloroform : Nitrokloroform.

Chlorobenzene : Klorobenzen.

Chlorocresol : Antiseptik ve dezenfektan olarak kullanılan madde.

Chlorocruorin : Klorokrüorin. Demir ve oksijen kapsayan, bazı poliket solucanların kanında bulunan yeşil bir solunum proteini.

İngilizce Chloroform Türkçe anlamı, Chloroform eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Chloroform ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Anaesthetize : Bayıltmak. Anestezi yapmak. Duyumsuzlaştırmak. Uyutmak. Uyuşturmak. Narkoz vermek. Anestezik etkisi altında bırakma ve bir canlıda anestezi oluşturma. Anestetize.

 

Anesthetise : Narkoz vermek. Bilinci kapalı yapmak. Duyarsız hale getirmek. Uyutmak. Ağrıya karşı duyarlılığı azaltmak (ayrıca anaesthetise). Anestezi yapmak. Uyuşturmak.

Chloroforming : Kloroform ile uyutmak.

Anesthetize : Anestezi yapmak. Duyumsuzlaştırmak. Uyuşturmak. Uyutmak. Narkoz vermek. Bayıltmak.

Chloroformed : Kloroform ile uyutmak.

Put out : Şaşırtmak. Öçürmek. Sönmüş. Söndürmek. Kapamak (ışığı). Vermek (ısı). Canını sıkmak. İtfa etmek. Darıltmak. Üzmek.

Trichloromethane : Anestezik olarak kullanılan kimyasal bileşik. Triklorometan. Kloroform (kimya).

Anaesthetise : Ağrıya karşı duyarlılığı azaltmak (ayrıca anaesthetize). Uyutmak. Uyuşturmak. Bilinci kapalı yapmak. Narkoz vermek. Anestezi yapmak. Duyarsız hale getirmek.

Chloroform synonyms : put under, inhalation general anaesthetic, inhalation general anesthetic, inhalation anaesthetic, inhalation anesthetic, haloform, chloroforms.

Chloroform zıt anlamlı kelimeler, Chloroform kelime anlamı

Bring to : Yaşama döndürmek. Gemiyi orsa alabanda etmek. Kendinden geçmiş bilinçsiz bir insanı kendine getirmek. Hayata döndürmek. Geminin başını rüzgara çevirmek. Ayıltmak.

Chloroform ingilizce tanımı, definition of Chloroform

Chloroform kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : A colorless volatile liquid, CHCl3, having an ethereal odor and a sweetish taste, formed by treating alcohol with chlorine and an alkali. It is a powerful solvent of wax, resin, etc., and is extensively used to produce anæsthesia in surgical operations. Also externally, to alleviate pain. To treat with chloroform, or to place under its influence.