Collagenous türkçesi Collagenous nedir

  • Kollajenöz.

Collagenous ingilizcede ne demek, Collagenous nerede nasıl kullanılır?

Collagenoblast : Fibroblastların farklılaşmasıyla oluşan, kollajen üreten hücre. Kollajenoblast.

Collagenocyte : Kollajen üreten, tam olarak gelişmiş hücre. Kollajenosit.

Collagenolytic : Kollajen'in erimesine neden olan, kollajeni eriten. Kollajenolitik.

Canine collagenolytic eosinophilic granuloma : Kollajenolizisli köpek eozinofilik granülomu. Köpeklerin kollajenolizisli eozinofilik granülomu.

Canine eosinophilic and collagenolytic granuloma : Köpeklerde ağız mukozasında veya deride düğümcük veya ülserlerin görülmesi, kollajen ipliklerin dejenerasyonu, yıkımlanması, kireçlenmesi ve erimesiyle belirgin, nedeni bilinmeyen bir hastalık, kollajenolizisli köpek eozinofilik granülomu. genç ve erkek eskimo köpeklerinde özel bir yatkınlık söz konusudur. Köpeklerin kollajenolizisli eozinofilik granülomu.

Collagen footpat disorder : Taban yastığı kollajen bozukluğu. Alman kurt köpeklerinin eniklerinde taban yastıklarının zayıflığı, ülserleşmesi ve kollajen dejenerasyonu belirgin otozomal çekinik özellikte kalıtsal hastalık. kendiliğinden gerileyebileceği gibi 2-3 yıl sonra ölümcül böbrek amiloidozisi gelişebilir.

Collagen nevus : Bağ doku beni. Kollajen beni.

 

Eosinophilic and collagenolytic dermatitis : Eozinofilik ve kollajenolitik dermatitis. Kedi ve atlarda yaygın olarak gözlenen, deride eozinofilik reaksiyon ve kollajen erimesıyle belirgin nedeni bilinmeyen özel hastalık grubu. kedilerin eozinofilik ve kollajenolitik granülomu.

Textus connectivus collagenosus laxus : Kas dokularında kas telleriyle diğer dokuların aralarını dolduran ve organizmada en çok bulunan müköz bağ dokusundan farklılaşan bir bağ dokusu türü. Gevşek bağ doku.

Collagen fiber : Kollajen lif. Kollajen iplikler.

İngilizce Collagenous Türkçe anlamı, Collagenous eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Collagenous ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Collagenous synonyms : collagenic.

Collagenous ingilizce tanımı, definition of Collagenous

Collagenous kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : Containing or resembling collagen.