Epiphanies türkçesi Epiphanies nedir

Epiphanies ingilizcede ne demek, Epiphanies nerede nasıl kullanılır?

Epiphany : Görünüş. (hristiyanlık) isa mesih'in doğumunu kutlamak için bir yıldızı takip ederek beytüllahim'e giden bilgelerin (üç kral) ziyaretini hatırlamak için 6 ocak'ta kutlanılan dini bayram. Tezahür. 6 ocak´ta kutlanan bir yortu. Üç kralın günü. Epifani. Tezahür anı.

Antiochus epiphanes : Aniokus epifanes. Iv. antiokus. Yahuda maccabee liderliğindeki başkaldırı sırasında suriye ve mezopotamya'nın selevkos kralı.

Epipharynx : Epifarenks. Geniz. Nazofarenks. Sineklerin kan emmek üzere dokuyu delmek için kullandıkları üst dudak parçası. Yutak üstü. Biyoloji, veterinerlik alanlarında kullanılır. Epifarinks.

İngilizce Epiphanies Türkçe anlamı, Epiphanies eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Epiphanies ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Faceting : Elmas yontmak. Bölüm. Tıraş edilmiş değerli taşların yüzü. Tıraş edilmiş elmas yüzü. Taraf. Kesim. Faseta. Özellik.

Outbreaking : Başlama. Salgın. İsyan. Ortaya çıkma (istenmeyen bir olay birdenbire). Çıkma. Patlama. Patlak verme. Feveran. Baş gösterme.

Exterior : Hariç. Dışyüz. Zahiri. Dış ilişkiler. Dış taraf. Dış. Dışarı. Dış kaynaklı. Dışardan gelen.

 

Outbreak : Çıkma. Feveran. İsyan. Yeryüzüne çıkmış kaya katmanı. Ortaya çıkma (istenmeyen bir olay birdenbire). Patlak verme. Salgın. Patlama. Baş gösterme.

Epiphany : (hristiyanlık) isa mesih'in doğumunu kutlamak için bir yıldızı takip ederek beytüllahim'e giden bilgelerin (üç kral) ziyaretini hatırlamak için 6 ocak'ta kutlanılan dini bayram. Üç kralın günü.

Appearances : Ortaya çıkma. Zevahir. Kılık. Kılık kıyafet. Dış görünüş. Görünüm. Görünme. Belirme.

Facets : Yön. Taraf. Faseta. Elmasın yontulmuş yüzü.

Facet : Bölüm. Böcek gözünün petek benzeri saydam kat bölgesi. Taraf. Yön. Tıraş edilmiş elmas yüzü. Faset. Elmasın yontulmuş yüzü. Traş edilmiş elmas ya da diğer değerli taşların yüzü. Faseta.

Aspects : Cephe. Bakım. Görünüm. Tavır. Bakış açıları. Görüş. Yön. Hal. Çehre.

Colorings : Renklendirme. Boya. Yanıltıcı görünüş. Yüz rengi. Renk. Boyama. Gıda boyası. Ten rengi. Renklendiren.

Epiphanies synonyms : face, colouring, aspect, exteriorisation, colourings, coloring, appearing, appearance, manifestation, exteriorization, external view.