Gauer henry reflex türkçesi Gauer henry reflex nedir

  • Gauer- henryrefleksi.
  • Kalbe açılan atardamar ve kulakçıklardaki almaçların, venöz dönüşteki artışla uyarılması sonucu hipofiz bezinden adh salgısının durdurulması. bu refleks kan basıncının düzenlenmesinde önemli rol oynar.
  • Veterinerlik alanında kullanılır.

Gauer henry reflex ingilizcede ne demek, Gauer henry reflex nerede nasıl kullanılır?

Henry : Nebraska eyaletinde yerleşim yeri. Güney dakota eyaletinde yerleşim yeri. Henry (elektronik terimi). Özindükleme birimi (elektronik terimi). İllinois eyaletinde şehir. Tennessee eyaletinde yerleşim yeri.

Reflex : Tepkeli. Bir uyarana karşı gösterilen istenç dışı kalıpsal tepki. Yansıma. İstemsiz hareket. Biyoloji, sosyoloji, veterinerlik alanlarında kullanılır. Canlı örgenliğin bir uyarıma karşı gösterdiği tepki. Yansıtmak. Tepki. Almaçların duysal uyarılmasıyla kas ve bez gibi effektorlarda oluşan istek dışı bir cevap. Akis.

İngilizce Gauer henry reflex Türkçe anlamı, Gauer henry reflex eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Gauer henry reflex ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

A band : Çizgili kas teli ışık mikroskobunda incelendiğinde görülen, kalın flamentlerle aralarına giren ince flamentlerin uçlarını içeren ve ışığı iki kez kıran koyu renkli bantlar, anizotrop bant, anizotropik bant. A bandı.

 

Abdominal distention : Karın gerginliği. Abdominal gerginlik. Karın duvarının gergin olması, abdominal gerginlik.

Abdominal ovariectomy : Laparotomi yoluyla gerçekleştirilen kısırlaştırma. Abdominal ovaryektomi.

Abdominal pain : Karın ağrısı. Abdominal ağrı. Göğüs ve leğen arası bölgede biçimlenen, klinik belirtileri hayvan türlerine göre değişebilen ağrı, abdominal ağrı.

A amplitude mod : A-mod görüntü. Ultrasonografide gönderilen ses dalgasının yayılımı doğrultusunda, farklı yüzeylerden yansıyan ses dalgalarının, yansımanın şiddetine göre çizgisel bir grafik olarak gösterilmesi. özellikle gözde biyometrik ölçümlerde kullanılır.

A c syndrom : A-c sendromu. Arnold-chiari yapılış bozukluğu.

A dna : Dna çift sarmalının sağ el sarmal yapısı gösterdiği ve çift zincirin bir tam dönüşünde yapıya 11 bazın girdiği dna biçimi. A dna.

Abamectin : Streptomyces avermitilis adlı bakteriden fermentasyon sonucunda elde edilen ve sığırlarda sindirim kanalı yuvarlak solucanları, akciğer kurtları, bit ve kenelerle mücadelede kullanılan, parazitlerde gaba salınımını artırarak ölümlerine neden olan bir ilaç. Abamektin.

Abdomen : Karın. Sindirim organları, karaciğer ve böbreklerin içinde bulunduğu ve göğüs boşluğundan bir diyaframla ayrılan vücut boşluğu, abdomen. Batın. Abdomen. Karnın altı. Böcek gövdesinin alt kısım. Karın (böcek gövdesinde).

Abdominal fat necrosis : Karın içi yağ nekrozu. Karın yağı nekrozu.

Gauer henry reflex synonyms : a c deformity, abattoir, abaxial, a clay, abdominal palpation, a crochordon.