Globetrotter türkçesi Globetrotter nedir

  • Gezgin.
  • Seyyah.
  • Dünyayı gezen kimse.
  • Durmadan dünyayı dolaşan kimse.

Globetrotter ingilizcede ne demek, Globetrotter nerede nasıl kullanılır?

Globetrotters : Seyyahlar. Seyyah. Dünyayı gezen kimse.

Harlem globetrotters : Eşsiz ve komik basketbol oynama tarzı ile ünlü olan new york'un harlem semtinin basketbol takımı (abd).

Globetrotting : Dünya turu.

İngilizce Globetrotter Türkçe anlamı, Globetrotter eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Globetrotter ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Trekker : Uzay yolu hayranı kimse. Seyahat eden kimse. Zor veya uzun bir seyahat yapan kimse.

Pilgrim : Kutsal bir yeri dini sebeplerle ziyaret eden kimse. Hacı. Yolcu.

Itinerant : Seyyar kimse. Dolaşan. Seyyar. Gezer. Gezici. Gezginci.

Gadder : Amaçsızca dolaşan kimse. Avare. Aylak aylak dolaşan.

Tourist : Turist.

Explorer : Eksploratör. Araştırmacı. Dolaşan kimse (keşifte bulunmak amacıyla). Windows gezgini. Keşif yapan kişi. Varolup da bilinmeyen bir şeyi ortaya çıkaran. Kaşif. Açımcı. Araştırıcı.

Gadders : Aylak aylak dolaşan. Avare. Amaçsızca dolaşan kimse.

Trippers : Geziye çıkan kimse. Bantlı araba. Kastanyola. Sinyal çalıştırıcı boşaltma cihazı. Eğlence amaçlı geziye çıkmış kimse. Tetik mekanizması. Sekerek yürüyen. Turist.

 

Cosmopolitan : Geniş görüşlü. Evrendeş. Kozmopolit. Çok uluslu. Kozmopolitan. Dünya vatandaşı. Dünyanın her tarafına ait. Dünyanın birçok yerine ait olan veya oraları bilen. Sınırsız.

Cosmopolite : Dünya hakkında çok şey bilen kişi. Kozmopolit. Dünya vatandaşı. Dünyanın her tarafına yayılmış canlı türleri. Birçok ülkeyi ziyaret etmiş olan.

Globetrotter synonyms : world traveler, globetrotters, journeyers, circuiter, gallivanters, medicinal, journeyer, rolling stone, travelers, passenger, trekkers, passengers, pilgrims, travellers, traveler, tripper, mobile, gallivanter, traveller, emigratory, itinerants.